Kacper Mądry Kacper Mądry 26.01.2018 18:21
Far Peak to nowa gra twórców polskiego Serial Cleaner
314V

Far Peak to nowa gra twórców polskiego Serial Cleaner

Far Peak zabierze nas w podróż, która przedstawi wydarzenia utrzymane w tematyce himalaizmu. Autorzy prezentują pierwszy zwiastun.

Far Peak to nowy projekt polskiego studia iFun4all, które dało nam grę Serial Cleaner. Nowa produkcja pojawi się w 2018 roku.

Gra będzie psychologiczną grą przygodową z elementami strategii i surwiwalu. Far Peak podobnie jak Serial Cleaner wykorzysta technologię Real World Data, która urozmaici rozgrywkę wykorzystując dane ze świata. Dzięki temu możemy spodziewać, że gdy za naszym oknem będzie padał deszcz - to w grze również zaczną się opady. Całość gry umiejscowiona jest w latach 80tych XX wieku i mocno inspiruje się prawdziwymi doświadczeniami światowej sławy himalaistów. Autorzy chcą położyć nacisk na scenerię, mechanikę rozgrywki oraz relacje międzyludzkie.

„W trakcie prac nad Blind'n'Bluff  [projekt, z którego powstało Far Peak - przyp. red]  nauczyliśmy się bardzo dużo. Jednak w obecnych realiach rynkowych prosty platformer, nawet prezentujący wysoki poziom graficzny, nie posiadał wystarczającej wartości i nie odzwierciedlał faktycznych możliwości studia. Tytuł ten pozwala nam nie tylko na stworzenie dobrej gry przez przedstawienie głębokiej historii, ale i na implementację rozwiniętej mechaniki. Praca nad Far Peak to jednocześnie nasza mała próba złożenia swoistego hołdu polskiemu himalaizmowi. Mamy nadzieję, że projekt ten pozwoli nam na przekazanie wiedzy na temat tej niesamowitej ‘drogi życia’ graczom na całym świecie”

Far Peak - zwiastun zapowiadający

Twórcy z iFun4all prowadzą obecnie równoległe prace nad trzema grami. Premiery dwóch z nich planowane są na 2018 rok.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Far Peak iFun4all PlayStation 4