Kacper Mądry Kacper Mądry 26.01.2018 17:23
Aegis Defenders jest oryginalną platformówką w gatunku tower defense
254V

Aegis Defenders jest oryginalną platformówką w gatunku tower defense

Aegis Defenders chce zerwać z dotychczasowym wyobrażaniem nt. gier tower defense. Gra wprowadza do gatunku sporo świeżości.

Aegis Defenders to utrzymany w stylu metroidvanii połączonej z tower defense'em. Broniąc się przed falami wrogów będziemy wykorzystywali liczne platformy znajdujące się na planszach.

W świecie, w którym kontrolowanie technologi równa się sile, przyjdzie nam wcielić się w Ruinhuntera Barta i jego wnuczkę Clu. Zwiedzimy starożytne ruiny i postaramy się odnaleźć broń zwaną Aegis, który uratuje świat gry przed bezwzględnym Imperium.

Twórcy utrzymują swoją produkcję w stylu 16-bitowych gier, wzorując się na światach Final Fantasy, Super Metroid czy The Legend of Zelda. Wykorzystując umiejętność budowania struktur obronnych przez Barta oraz potężnego arsenału Clu, będziemy bronili naszego celu przed armią zła. W naszej podróży dołączą do nas inne postacie pomiędzy, którymi będziemy mogli się swobodnie przełączać. Całość ukończymy w kooperacji lub w pojedynkę.

Aegis Defenders - zwiastun prezentujący kooperację

W produkcji znajdzie się również postać Shovel Knighta. W Aegis Defenders zagramy już 8 lutego 2018 na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Tagi: Aegis Defenders Guts Department humble bundle PlayStation 4