Kacper Mądry Kacper Mądry 25.01.2018 17:39
Poznajcie Sam. Nowy mobilny asystent głosowy od Ubisoftu
236V

Poznajcie Sam. Nowy mobilny asystent głosowy od Ubisoftu

W naszym życiu pojawia się coraz więcej asystentów głosowych. Teraz dołącza do nich asystent growy od Ubisoftu.

Sam to nazwa (a może imię?) nowego asystenta głosowego, który przygotowany został przez Ubisoft. W przeciwieństwie jednak do Siri czy Google Assistant nie będziemy pytali go o aktualną pogodę. Nasz nowy mobilny towarzysz ma rozmawiać z nami na tematy dotyczące gier Ubisoftu.

O ile proszenie aplikacji o zaprezentowanie zwiastunów gier czy zakupienie gry wydaje się opcją, którą wciąż lepiej jest załatwić samemu poprzez własnoręczne wyszukanie treści i promocji, to jednak kilka funkcji Sama robi wrażenie. Aplikacja rozpoznaje kiedy rozpoczynamy grę, a na podstawie danych zebranych podczas naszych rozgrywek może nam pomóc w sytuacjach, kiedy nam nie idzie. Mamy problemy z pewnym rejonem mapy w Rainbow Six: Siege? Sam podrzuci nam filmik, który pozwoli lepiej zapoznać się z tym konkretnym fragmentem.

Aplikacja umożliwi również sprawdzanie statystyk naszych gier. Dowiemy się dzięki temu ile procent fabuły już ukończyliśmy oraz czy zwiedziliśmy już większość mapy w Assassin's Creed: Origins. Takowe funkcjonalności pojawią się we wszystkich grach Ubisoftu, które wyposażone są w w system Ubisoft Club. Sprawą, która najbardziej interesuje Polaków to czy Sam obsłuży polski język? Na ten moment nie ma informacji o wspieranych językach, jednak biorąc pod uwagę brak polskiego w Siri oraz Google Assistant, nie powinniśmy się nastawiać na naszą wersję Sama.

Sam - zwiastun mobilnego asystenta growego

W tej chwili rozpoczęły się pierwsze testy beta aplikacji. Niestety, nie ma w tej chwili możliwość sprawdzenia jak radzi sobie Sam. Testy przeprowadzane są przez kanadyjskich graczy. Nie wiadomo czy wersja beta pojawi się w pozostałych cyfrowych sklepach mobilnych, ani kiedy nastąpi oficjalna premiera aplikacji.

Źródło: YouTube (Ubisoft US)

Tagi: