Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.01.2018 12:35
Anthem najważniejszym projektem Bioware. Gra dopiero w 2019
367V

Anthem najważniejszym projektem Bioware. Gra dopiero w 2019

Anthem ma być dla Bioware najważniejszym projektem. Presja jaka spoczywa na deweloperach jest tak duża, że sami czasami mają wątpliwości czy się im uda. Ale według źródeł - produkcja gry na razie przebiega bez większych problemów.

Poza informacjami na temat Dragon Age 4, wczorajszy artykuł Kotaku skupiał się przede wszystkim na Anthem, które pokazano nam na ostatnich targach E3. Produkcja Bioware zapowiadana jest jako konkurent Destiny, łącząc doświadczenie RPG-owe Bioware z aktualnymi trendami w branży. Gra miała pojawić się niby w tym roku, ale zadebiutuje dopiero w 2019 roku. Prawdopodobnie najpóźniej w marcu, bo według Kotaku - EA nie zgodzi się na dalsze przesuwanie premiery, niezależnie jaki będzie stan gry.

Anthem sprawdzimy przed premierą. Gra otrzyma beta testy

Sami deweloperzy jeszcze kilka miesięcy temu byli przerażeni tym, jak idzie produkcja gry. Poważnie obawiano się, że nie da rady nic z tego stworzyć, gdyż za długo trwało samo wymyślanie jak wyglądać ma gra. Jednak od kilku miesięcy jest lepiej. Pracy co prawda jest ponoć ponad możliwości studia, ale po dołożeniu dodatkowych pracowników z zamkniętego Bioware Montreal, całość przyspieszyła.

Aktualne zmartwienia pojawiły się po jesiennych premierach. Zarówno kontrowersje i ogromna fala krytyki jaka spłynęła na Star Wars Battlefront 2, jak i zawód fanów ze strony Destiny 2 trochę podważyły pewność siebie deweloperów. Po pierwsze - z powodu afery Battlefrontowej, wyrzucono do kosza poprzedni pomysł na lootboksy i studio myśli nad innym sposobem ich implementacji. Problemy Destiny 2 powodują niepewność ekipy i strach, że według graczy, premierowej zawartości w Anthem będzie za mało i podzielą oni los Bungie.

Presja ze strony graczy i przede wszystkim EA, które postanowiło wszystko na Anthem jest ogromna. I studio jest świadome, że jeśli gra nie będzie hitem - może ich już nie być.

 

Źródło: https://kotaku.com/bioware-doubles-down-on-anthem-as-pressure-mounts-1822380989

Tagi: Anthem BioWare Edmonton Electronic Arts PlayStation 4