Jakub Barwiak Jakub Barwiak 24.01.2018 19:01
Nowy Cloverfield nie trafi do polskich kin?
430V

Nowy Cloverfield nie trafi do polskich kin?

Wiele wskazuje na to, iż najnowszy Cloverfield ominie polskie kina, nie oznacza to jednak, iż filmu nie zobaczymy w ogóle.

Czekacie na premierę trzeciego Cloverfielda w polskich kinach? Być może będziecie musieli obejść się smakiem. Jak podaje The Hollywood Reporter, Netflix prowadzi rozmowy celem zakupienia od Paramount Pictures, praw do dystrybucji światowej Cloverfielda 2. Jeżeli dojdzie do tej transakcji, film może zadebiutować szybciej, niż zaplanowano. Obecna data premiery tego obrazu to 20 kwietnia.

Nowe fakty o trzecim sezonie Stranger Things

Z pozoru, taki zakup może wydać się dziwnym ruchem dla giganta, jednak nie byłaby to taka pierwsza transakcja między oboma studiami. Wcześniej Netflix zakupił prawa do światowej dystrybucji (nie licząc Chin) nowego filmu Aleksa Garlanda (Ex Machina) – Anihilacji, z Natalie Portman w roli głównej. To sprawia, iż umowa dotycząca trzeciego Cloverfielda wydaje się być całkiem prawdopodobna.

Skąd jednak zainteresowanie Paramountu sprzedażą swoich filmów Netfliksowi? Nowy szef wytwórni – Jim Gianopulos postanowił pozbyć się filmów, które nie mają zbyt wielkich szans na sukces w dystrybucji kinowej, szczególnie w starciu z większymi konkurentami na rynkach poza USA. Tyczy się to również serii Cloverfield, która co prawda ma wielu fanów, jednak nie zarabia milionów dolarów na rynkach światowych.

Źródło: https://screenrant.com/cloverfield-3-netflix-paramount/

Tagi: cloverfield netflix paramount pictures