Paweł Musiolik Paweł Musiolik 24.01.2018 13:48
Destiny 2 powodem zmartwienia analityków
1112V

Destiny 2 powodem zmartwienia analityków

Destiny 2 od momentu premiery jest ciągłym obiektem krytyki ze strony społeczności skupionej wokół gry. Zauważyli to analitycy rynkowi, który są zaniepokojeni sytuacją związaną z grą Bungie.

Analitycy z firmy Cowen postanowili poruszyć temat kompletnie nieudanego startu Destiny 2. Kolejne kilka tygodni również nie są dla gry za dobre. Fani non stop krytykują Bungie za to, co zrobiono po premierze z Destiny 2 (ale też za to czego nie zrobiono), firma stara się grę poprawiać, ale idzie im to wolno.

Szef Activision odchodzi z firmy

Ostatnio pojawiła się informacja, że najwięksi i najpopularniejsi streamerzy postanowili porzucić Destiny 2, co znacząco ograniczyło obecność gry w serwisie Twitch. To zauważa analityk z Cowen, który dodaje, że liczba aktywnych użytkowników streamujących Destiny 2 spadała do 4000-7000 w piątkowe wieczory.

Dodatkowo, gra ma poważne problemy z utrzymaniem zaangażowania graczy, zwłaszcza gdy zestawi się ją z innym tytułem Activision - Call of Duty: WW2. Kolejnym, choć nie tak znaczącym jak w Star Wars Battlefront 2, problemem są lootboksy i mikrotransakcje.

W związku z tym, analitycy z Cowen uznali, że cena $66 za jedną akcję (spadek o 7,9%) jest sprawiedliwą wyceną mając na uwadze problemy z Destiny 2.

Źródło: https://seekingalpha.com/news/3324604-cowen-worries-activisions-destiny-2-struggles?dr=1#email_link

Tagi: Activision Bungie Destiny 2 PlayStation 4