Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.01.2018 14:24
Atlus szuka pracowników do dużego projektu na PS4
254V

Atlus szuka pracowników do dużego projektu na PS4

Atlus zamieścił na stronach zajmujących się tematem pracowników, ofertę pracy (szybko ze strony zniknęła), z której możemy wywnioskować, że firma szykuje spory projekt RPG-owy na PS4.

Atlus aktualnie pracuje nad piątą częścią Shin Megami Tensei, która trafić ma na Nintendo Switch. To zasmuciła posiadaczy PlayStation 4, którzy mieli cichą nadzieję na wydanie kolejnego RPG-a po świetnej Personie 5. Jednak ogłoszenie o pracę wlało w serca nadzieję.

W ofercie pracy, która była zamieszczona na stronie Creator’s Partner Fellows, pada informacja o poszukiwaniu animatora i artysty 2D, który wziąłby udział w pracach nad dużą grą akcji na PlayStation 4. Kogoś może zmylić określenie gra akcji, ale tak w Japonii mówi się także o grach RPG.

Najciekawszy jest opis stanowiska pracy:

Praca w wewnętrznej ekipie firmy zajmującej się od lat tworzeniem RPG-ów z bóstwami (megami) i demonami.

W ogłoszeniu podano adres - Setagaya - gdzie mieszczą się biura Atlusa. Od dłuższego czasu spekuluje się, że Atlus chce pójść za ciosem i wydać na PS4 kolejnego RPG-a ze swojego katalogu. A skoro Persona 5 pojawiła się nie tak dawno, a Switch dostanie Shin Megami Tensei V, to zostaje jedynie seria Devil Summoner.

Źródło: https://gematsu.com/2018/01/job-listing-suggests-atlus-developing-ps4-high-end-action-game

Tagi: