Jakub Barwiak Jakub Barwiak 22.01.2018 22:18
Twórca Władcy Pierścieni szykuje film dokumentalny o I wojnie światowej
312V

Twórca Władcy Pierścieni szykuje film dokumentalny o I wojnie światowej

Podczas gdy my w 2018 roku świętujemy okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości, Brytyjczycy będą skupiać się na obchodach 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej. Z tej okazji, ciekawy film dokumentalny szykuje sam Peter Jackson.

Peter Jackson – reżyser najbardziej znany ze swojej pracy na trylogią Władcy Pierścieni i Hobbita – pracuje obecnie nad czymś bardziej realnym, filmem dokumentalnym o żołnierzach walczących w czasie I wojny światowej. Do stworzenia tego obrazu Jackson i spółka będą pracować nad odnowieniem archiwalnych zdjęć i dostosowaniem ich do standardów wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo będą one ręcznie pokolorowane.

Spisek przeciwko Ameryce - szykuje się ekranizacja znanej powieści

Zespół produkcyjny przesiedział również setki godzin nad wywiadami z weteranami konfliktu, aby lepiej oddać jego realia. Za produkcję filmu odpowiada WingNut Films Petera Jacksona, materiały zapewnia BBC i Muzeum Wojny z Londynu. Niezatytułowany jeszcze dokument zadebiutuje w czasie Festiwalu Filmowego w Londynie tej jesieni. Ponadto ma on być jeszcze emitowany w brytyjskich szkołach i być w centrum obchodów setnej rocznicy zakończenia wojny.

Tak o projekcie wypowiada się Jackson.

Robimy film, którego się nie spodziewasz, gdy myślisz o filmie w tematyce I wojny światowej. Robimy film, który pokaże niesamowite zdjęcia, w których przywracamy ludzi do życia.

Ciekawa tematy, nowinki technologiczne – to wszystko sprawia, iż zdecydowanie warto mieć nadzieję iż nowy film Jacksona doczeka się szerszej dystrybucji, nie tylko w Wielkiej Brytanii.

Źródło: http://collider.com/peter-jackson-world-war-i-documentary/

Tagi: I wojna światowa mądry film peter jackson