Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.01.2018 13:25
Smartfony Sony bez gniazda minijack?
728V

Smartfony Sony bez gniazda minijack?

Nowe smartfony Sony Xperia mogą być pozbawione gniazdka minijack 3,5mm. Takie informacje pojawiają się po tym, jak do amerykańskiego FCC trafiły nowe dokumenty od Sony.

Sony zapowiedziało w trakcie targów CES 2018 nowe smartfony - Xperia XA 2, XA2 Ultra oraz Xperia L2. Na horyzoncie majaczy kolejny smartfon, tym razem flagowiec - Xperia XZ Pro, która oferować ma minimalistyczne ramki. Jak jednak wynika z dokumentów, które pojawiły się w FCC - nowy model Xperii może zostać pozbawiony gniazda minijack.

Sony Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra i Xperia L2 oficjalnie

Według dokumentów, smartfon ma mieć wymiary 152.79 x 72.42 mm i posiadać 5,7 calowy wyświetlacz. Wyposażony ma zostać w jedno gniazdo USB-C i wiele wskazuje, że gniazdo te służyć będzie do ładowania oraz do podpięcia słuchawek przy pomocy odpowiedniej przejściówki.

Do tej pory smartfony Sony posiadały gniazdo słuchawkowe na górze smartfona, jednak według schematów, w tamtym miejscu nic takiego nie widnieje, a dodatkowo tabelka producenta wskazuje na wykorzystanie jednego gniazda do kilku rzeczy.

Jeśli to się potwierdzi, Sony dołączy jako kolejny producent do firm wyrzucających stopniowo gniazdo minijack ze swoich telefonów.

Źródło: http://www.xperiablog.net/2018/01/21/new-sony-xperia-hits-the-fcc-strong-hint-of-no-3-5mm-headphone-jack/

Tagi: Sony sony xperia