Kacper Mądry Kacper Mądry 20.01.2018 12:53
Dragon Quest Builders. Graficzne starcie Switch vs. PS4
496V

Dragon Quest Builders. Graficzne starcie Switch vs. PS4

Dragon Quest Builders zadebiutowało na Nintendo Switch. Pytanie tylko, czy mała konsolka ma szansę dotrzymać tempa PlayStation 4?

Dragon Quest Builders najprościej jest określić jako kolejnego Minecrafta. Twórcy jednak nie dokonali prostej kopii i wprowadzili do swojego produktu wiele autorskich rozwiązań, co zaowocowało solidną oceną w naszej recenzji.

Recenzja Dragon Quest Builders

Ekipa Digital Foundry tym razem wzięła na warsztat Dragon Quest Builders. Ich celem było sprawdzenie czy konsola Nintendo dorównuje potężniejszym sprzętom. Wyniki stawiają Switcha w bardzo pozytywnym świetle. Według testów, Dragon Quest Builders od strony efektów graficznych prezentuje bardzo podobny poziom co PlayStation 4. Ciężko doszukać się różnic w teksturach, a jedyne co rzuca się w oczy to brak cieni podczas gry w trybie handheldu.

Produkcja Square Enix na PS4 stale wyświetlana jest w rozdzielczości FullHD, tak samo jak na Nintendo Switch. Sprzęt od Ninny musi jednak zmniejszyć jakość do 720p, gdy uruchomiony jest w trybie przenośnym. Płynność rozgrywki również dorównuje sprzętowi SonyDragon Quest Builders przez większość utrzymuje 60 klatek na sekundę.

Źródło: YouTube (DigitalFoundry)

Tagi: Dragon Quest Builders - The Restoration of Alefgard Square Enix