Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.01.2018 09:30
Szef Activision odchodzi z firmy
375V

Szef Activision odchodzi z firmy

Eric Hirshberg, CEO Activision Publishing, po 8. latach odchodzi ze swojej pracy.

Eric Hirshberg przez ostatnie 8 lat szefował Activision publishing, mając pod sobą wszystkie największe marki - Call of Duty, Destiny, Skylanders czy Crasha, który wrócił w czerwcu 2017 roku po wielu latach przerwy i zrobił to wyjątkowo udanie.

Destiny 2 odchodzi od mikrotransakcji. Bungie przedstawia plany rozwoju gry

Hirshberg odejdzie z Activision w marcu. Ale firma potwierdziła ten ruch już teraz i rozpoczęła poszukiwania nowego CEO. Sam Hirshberg w swoim komunikacie dla współpracowników przyznał, że jest dumny ze swojej pracy i osiągnięć firmy.

Bycie szefem Activision było wielkim przeżyciem i honorem. To niesamowita firma, będąca w stanie dostarczać wyjątkowych doświadczeń. Jestem pełen podziwu dla zespołu, któremu mogłem przewodzić. Doceniam możliwość transformacji firmy, którą dał mi Bobby Kotick, bo wykazał się niesamowitą wizją i przekonaniem powierzając mi moje stanowisko.

Czy ma podstawy? Jak najbardziej. W ciągu ośmiu lat swojej pracy, na koncie ma gigantyczny sukces Call of Duty: Black Ops 2 (ponad 11 milionów sprzedanych gier), stworzenie marki Skylanders, wydanie Destiny wraz z Bungie i powrót Crasha, który jak już wspomniałem - odniósł gigantyczny sukces.

Źródło: https://venturebeat.com/2018/01/18/activision-publishing-ceo-eric-hirshberg-is-leaving-in-march-after-8-years/

Tagi: Activision eric hirshberg