Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.01.2018 10:06
Alice Asylum nadal w grze. American McGee walczy o powstanie trzeciej części
569V

Alice Asylum nadal w grze. American McGee walczy o powstanie trzeciej części

American McGee nie ustaje w wysiłkach i nadal walczy o powstanie trzeciej odsłony przygód Alicji. Roboczy tytuł jaki projekt nosi to Alice Asylum. Aktualnie, American McGee przygotowuje się do rozmów z EA.

Pierwszy raz o Alice Asylum pisaliśmy kilka miesięcy temu. Wtedy też, American McGee ujawnił swoje plany i wyraził chęć stworzenia trzeciej odsłony przygód Alicji. Jednak by do tego doszło, chęć musi wyrazić Electronic Arts. A z tym jest problem, gdyż Alice: Madness Returns sprzedało się bardzo źle, a dodatkowo firma odeszła od wydawania tego typu gier, skupiając się na swoich najmocniejszych markach i lootboksach w nich zawartych.

McGee wraz ze swoją ekipą Spicy Horse się nie poddaje. Jak wspomniałem wcześniej, zespół deweloperski przygotowuje propozycję dla EA by przekonać ich do użyczenia licencji i stworzenia Alice Asylum. Jednak American McGee potrzebuj pomocy fanów i prosi ich, by w mediach społecznościowych zrobili szum informacyjny, który ma pomóc przekonać EA, że zainteresowanie projektem ze strony graczy jest.

Jak oceniamy szanse ekipy Spicy Horse? Umiarkowanie. Największym problemem jest słaba sprzedaż poprzedniczki, mimo że była to bardzo udana i niesamowicie klimatyczna gra. Jednak duzi wydawcy pokroju EA niechętnie chcą w dzisiejszych czasach ryzykować projektu skupiającego się wyłącznie na opowiadaniu historii. A gra musi też oferować odpowiednie wrażenia wizualne by zostać dobrze przyjętą. Niemniej, nie takie cuda w świecie gier się zdarzały.

Źródło: https://steamcommunity.com/games/19680/announcements/detail/1462971750449745964

Tagi: Alice Asylum american mcgee