Jakub Barwiak Jakub Barwiak 17.01.2018 22:49
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi wycofany z chińskich kin
1103V

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi wycofany z chińskich kin

Ostatni Jedi triumfuje na całym świecie, jest jednak maleńka wioska, pewien kraj w którym sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Minęło już ponad miesiąc od premiery Ostatniego Jedi. Film wywołał niezwykle mieszane reakcje wśród widzów. Oczywiście nie oznacza to, iż nowe Gwiezdne Wojny nie są sukcesem komercyjnym. Epizod VIII szybko wywalczył sobie tytuł najbardziej dochodowego filmu 2017 roku, wyprzedzając przy tym inny obraz DisneyaPiękną i Bestię. Okazuje się jednak, iż na jednym z rynków film nie przyjął się tak dobrze, jak zakładał to Lucasfilm.

Gwiezdne Wojny IX - John Williams napisze muzykę

W Chinach, Ostatni Jedi po rozczarowującym otwarciu, zaliczył spore spadki, które spowodowały wycofanie tego widowiska z 92 procent kin w tym kraju. Ostatecznie Disney, postanowił o zdjęciu Epizodu VIII ze wszystkich kin Państwa Środka. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter, o sprawie wypowiedział się Jimmy Wu, szef chińskiej sieci kin – Lumiere Pavilions.

Ostatni Jedi został całkowicie zdjęty z tutejszych kin. Notował on gorsze wyniki, niż mogliśmy się tego spodziewać.

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi zarobił w Chinach, w weekend otwarcia jedynie 28,7 miliona dolarów, co jest najniższym wynikiem, jaki zanotował Lucasfilm w tym kraju. Dla porównania Przebudzenie Mocy zarobiło 52 miliony dolarów, Łotr 1 – 30 milionów. Oba filmy ostatecznie podwoiły swoje wyniki w stosunku do pierwszego weekendu. Ostateczny wynik Przebudzenia Mocy wyniósł 124 miliony dolarów, Łotr 1 69,5 miliona dolarów. Epizod VIII w swoim drugim weekendzie zarobił zaledwie 2,4 miliona dolarów, biorąc pod uwagę decyzję o wycofaniu tego filmu z chińskich kin, jego wynik łączny wyniósł zaledwie 31,1 miliona dolarów.

Źródło: https://screenrant.com/star-wars-last-jedi-chinese-theaters/

Tagi: Disney Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi lucasfilm star wars: the last jedi