Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 17.01.2018 18:40
Obcy powraca. Zapowiedziano nową grę osadzoną w uniwersum
1281V

Obcy powraca. Zapowiedziano nową grę osadzoną w uniwersum

Dobra wiadomość polega na tym, że Obcy wraca. Zła, że nie będzie to kontynuacja bardzo udanego Obcy: Izolacja. Prawdopodobnie otrzymamy tytuł stawiający większy nacisk na akcję i z masą strzelania.

Obcy powróci za sprawą FoxNet Games, czyli oddziału związanego z grami założonego przez wytwórnie Fox w 2017 roku. Nie otrzymamy kontynuacji niezwykle udanego Obcy: Izolacja, które sprzedało się bardzo słabo. Gra nie zostanie wydana przez firmę SEGA, która do tej pory zajmowała się tytułami opartymi na tej licencji.

Alien: Special Order - obejrzyjcie klimatyczny film stworzony przez fana

Do tej pory grami z serii Obcy zajmowała się Sega. To właśnie temu wydawcy zawdzięczamy wydane w ostatnich latach przeciętnie Aliens vs. Predator, które nie było najgorszą grą, ale nie sprostało wysokim oczekiwaniom. Potem przyszła pora na tragiczne Aliens: Colonial Marines, o którym każdy wolałby zapomnieć oraz bardzo udane Obcy: Izolacja. Ta ostatnia pozycja chociaż zebrała świetne oceny i w oczach wielu jest jednym z najlepszych horrorów obecnej generacji, to sprzedała się skandalicznie słabo. Kontynuacji nie otrzymamy, a marką zajmie się od teraz bezpośrednio Fox.

Nowe gra z cyklu Obcy ma być tytułem kategorii AAA. Oznacza to, że produkcja otrzyma duży budżet. Za prace odpowiedzialne będzie Cold Iron Studios, czyli studio założone przez weteranów branży, którzy pracowali nad takimi grami jak: Bioshock Infinite, Metroid Prime 3, Neverwinter.

Nowa ekipa odpowiedzialna za nadciągający tytuł jest podekscytowane myślą o tworzeniu gry osadzonej w tak bogatym i przepełnionym akcją uniwersum. Nie mamy na razie więcej informacji poza tym, że będzie to shooter zmierzający na konsole i PC. Pozostaje nam wyczekiwać pierwszych konkretów oraz materiałów.

Źródło: https://www.polygon.com/2018/1/17/16899924/alien-shooter-foxnext-games-cold-iron-studios

Tagi: alien Cold Iron Studios fox foxnet games obcy