Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.01.2018 14:53
Disney otwiera nowy rozdział w grach mobilnych
281V

Disney otwiera nowy rozdział w grach mobilnych

Disney na polu gier aktualnie znajduje się w ciężkiej pozycji. Po zamknięciu wewnętrznych studiów deweloperskich, postanowiono licencjonować zewnętrznym deweloperom swoje marki. O ile na konsolach pierwsze efekty już oglądamy (i są niestety takie sobie), tak na smartfonach nie ma nic. Ale to się zmieni.

Disney na rynku mobilnym radził sobie dosyć dobrze, zwłaszcza gdy popatrzylibyśmy na gry tworzone na licencji Marvela - Marvel: Avengers Alliance, które jednak zostało zamknięte w 2016 roku, podobnie jak PC-towe Marvel Heroes (które umarło także na konsolach). Disney uznał, że trzeba coś zmienić w swojej dotychczasowej działalności w segmencie mobilnym.

Dlatego firma w trakcie konferencji Casual Connect USA, która odbywała się w Anaheim ogłosiła nowy plan tworzenia gier. Podstawą są nowi partnerzy w procesie dewelopingu - Ludia, Glu, Gameloft i PerBlue. Każda z firm ma spore doświadczenie w tworzeniu mobilek. Sam Disney podchodzi poważnie do tematu.

Bardzo mocno pracowaliśmy by znaleźć odpowiednich partnerów i deweloperów mających na koncie sukcesy w świecie mobilnym.

Powiedział pracujący w Disneyu Kyle Laughlin. Firma będzie skora do eksperymentowania, ale chce przede wszystkim skupić się na gatunku gier RPG i brawlerów, co jest warte odnotowania, gdyż dotyczy także gier na PC i konsolach. Oczywiście w temacie konsol, największym projektem pozostaje Spider-Man i Kingdom Hearts 3, ale to może być tylko początek - miejmy nadzieję - owocnej współpracy Disneya. Bo dotychczasowe gry i ruchy w segmencie mobilnym nie wyglądają za dobrze.

Źródło: https://venturebeat.com/2018/01/16/disney-hits-reset-on-mobile-games-with-new-development-partners/

Tagi: Disney gameloft Glu Ludia PerBlue