Daniel Stroński Daniel Stroński 17.01.2018 11:51
Jim Ryan wiceprezesem Sony Interactive Entertainment
278V

Jim Ryan wiceprezesem Sony Interactive Entertainment

Jim Ryan otrzymał nie byle jaki awans powiązany z marką PlayStation. Dotychczasowy szef europejskiego oddziału Sony Interactive Entertainment zajmie teraz jeszcze ważniejsze stanowisko.

Nie tak dawno John Kodera zastąpił Andrew House'a na stanowisku szefa Sony Interactive Entertainment, a teraz zmienia się jego prawa ręka. Jim Ryan został wiceprezesem SIE, stając się jeszcze ważniejszą osobą w kwestii przyszłości marki PlayStation.

Jim Ryan: "Wsteczna kompatybilność? A kto by chciał grać w starocie?"

Jim Ryan od 2011 roku piastuje stanowisko prezesa Sony Interactive Entertainment Europe, zajmując się ponad 100 krajami na terenie Europy, Środkowego Wschodu, Afryki i Oceanii. Od 2016 roku jest także szefem sprzedaży i marketingu, a teraz stanął bezpośrednio pod prezesem SIE Johnem Koderą. Pracując w Sony od 1994 roku, Ryan uważa, że posiada odpowiednie doświadczenie:

To wielki zaszczyt być wyznaczonym na wiceprezesa SIE. Z niecierpliwością czekam, aż będę mógł przekuć doświadczenie zdobyte w PlayStation, zarówno w SIEE, jak i marketingu, by wesprzeć Johna Koderę w rozwijaniu marki PlayStation na świecie. Razem z naszymi pracownikami i partnerami, jestem gotów dostarczać rozrywkę, która jest możliwa jedynie na PlayStation.

Jim Ryan ma współpracować blisko z Koderą oraz dotychczasowym wiceprezesem Kazuo Muirą nad wzmacnianiem usług PlayStation na całym świecie i poszerzaniem zasięgów rynkowych.

Źródło: http://www.sie.com/en/corporate/release/2018/180117.html

Tagi: john kodera playstation jim ryan sony