Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.01.2018 17:23
Najpopularniejsza postać Street Fighter to...
825V

Najpopularniejsza postać Street Fighter to...

Swego czasu Capcom udostępniło ankietę, która w dniach od 23 października do 5 listopada miała wyłonić najpopularniejszą postać z serii wśród społeczności. Właśnie poznaliśmy wyniki i nie brakuje w nich niespodzianek. Kogo najbardziej cenią sobie fani cyklu Street Fighter?

Street Fighter to jedna z najpopularniejszych serii bijatyk na świecie. Nie bez powodu cykl jest legendarny i zapisał się złotymi literami w branży. Najnowsza odsłona chociaż zebrała mocną krytykę ze strony fanów, to jest obecnie najpopularniejszym przedstawicielem gatunku w e-sporcie.Na rynku debiutuje właśnie Street Fighter V: Arcade Edition, które ma naprawić wszystkie bolączki podstawowej gry, a my poznaliśmy wyniki sondy mającej wyłonić najpopularniejszą postać wśród fanów.

Street Fighter - ankieta na najlepszą postać z serii

W tym roku Street Fighter obchodzi swoje 30. urodziny. To naprawdę kawał czasu i przez ten okres powołano do życia mnóstwo różnorodnych postaci na przestrzeni wszystkich odsłon serii. Capcom postanowiło wyłonić te najbardziej popularne. Użytkownicy mogli swoje głosy oddawać od 23 października do 5 listopada 2017 roku. Okazuje się, że na największą sympatię fanów może liczyć energiczna Sakura Kasugano.

Street Fighter V: Arcade Edition - Sakura Kasugano

Niezwykle pozytywna i zdeterminowana uczennica, która widzi w Ryu swojego idola i pragnie trenować styl walki u jego boku. Sakura otrzymała najwięcej głosów i uplasowała się na pierwszym miejscu rankingu. Capcom dobrze wiedziało, w jaki sposób rozpocząć trzeci sezon najnowszej odsłony serii i to właśnie Sakura będzie towarzyszyć debiutowi Street Fighter V: Arcade Edition. Na drugim miejscu znalazła się Makoto - wojowniczka debiutująca w Street Fighter III: 3rd Strike, a podium zamyka bezwzględna Juri wprowadzona w Super Street Fighter IV. Ikoniczny Ryu znajduje się z kolei na 9 miejscu. Tak prezentuje się pierwsza dziesiątka najbardziej popularnych postaci wśród fanów.

  • 10. Blanka
  • 9. Ryu
  • 8. Akuma
  • 7. Sagat
  • 6. Chun Li
  • 5. Cody
  • 4. Q
  • 3. Juri
  • 2. Makoto
  • 1. Sakura

Być może Capcom weźmie pod uwagę wyniki i część zwycięzców trafi do czwartego sezonu w ramach DLC. Pełny ranking znajdziecie w tym miejscu. Kto jest Waszą ulubioną postacią i jakim miejscem może się pochwalić?

Źródło: https://game.capcom.com/cfn/sfv/vote?lang=en

Tagi: Capcom playstation 4 ranking sakura Street Fighter V: Arcade Edition wideo