Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 15.01.2018 18:31
Twórcy Motorstorm i Driveclub zakładają własne studio i pracują nad grą Sci-fi
357V

Twórcy Motorstorm i Driveclub zakładają własne studio i pracują nad grą Sci-fi

Poznajcie Wushu Studios, czyli niezależną ekipę założoną przez uzdolnionych pracowników, którym zawdzięczamy serię Motorstorm i Driveclub. Ekipa spróbuje zaskoczyć świat i dostarczy nam zupełnie nową grę. Twórcy obiecują świeżą rozgrywkę i unikalne pomysły.

Po zamknięciu Evolution Studios przez Sony część pracowników przeszła do Codemasters, gdzie twórcy mogą pracować nad nowymi grami z gatunku wyścigów. Inni poszli swoją drogą i założyli niezależne Wushu Studios, które teraz zajmie się pracą nad nową marką w klimatach sci-fi.

Onrush - duchowy spadkobierca Motorstorm trafi na PS4

Wushu Studios to nowe studio niezależne znajdujące się w mieście Liverpool. Zostało ono założone przez Alana McDermotta i weteranów produkcji AAA, którzy mogą się pochwalić pracą nad takimi dziełami jak seria MotorStorm i Driveclub

Ekipa liczy na ten moment 11 członków i ciągle się rozrasta. Celem nowego studia będzie odejście od gier AAA i skupienie na tworzeniu tytułów z interesującymi mechanikami. Twórcy pragną dostarczyć bardziej unikalne doznania i powołać do życia ciekawsze koncepcje. Pracę nad nową produkcją zaczęły się we wrześniu 2017 roku. Powstaje ona w oparciu o technologię Unreal Engine 4, którą wybrano, aby jak najszybciej ukończyć projekt. Otrzymamy nową markę, która niecodziennie podejdzie do klimatów sci-fi. Na ten moment jest zbyt wcześnie, żebyśmy otrzymali kolejne szczegóły. 

Źródło: http://wushustudios.com/press_release/

Tagi: alan mcdermott driveclub motorstorm playstation Sony wushu studios