Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 15.01.2018 18:04
Mroczny rycerz w epoce wiktoriańskiej na nowym zwiastunie Batman: Gotham By Gaslight
473V

Mroczny rycerz w epoce wiktoriańskiej na nowym zwiastunie Batman: Gotham By Gaslight

Był Batman Ninja, a teraz pora na Batmana, który zmierzy się z Kubą Rozpruwaczem. Batman: Gotham By Gaslight to kolejna adaptacja kultowego komiksu w formie ciekawie zapowiadającej się animacji.

Filmowe uniwersum DC to chwile pełne wzlotów i upadków z naciskiem na te drugie. Pod względem animacji sprawa wygląda jednak zdecydowanie lepiej i tutaj potencjał tkwiący w komiksach zostaje znacznie lepiej spożytkowany. Jeszcze w tym miesiącu pojawi się Batman: Gotham By Gaslight. Animacja tworzona w oparciu o kultowy komiks Briana Augustyna i Mike'a Mignola z 1989 roku.

Batman Ninja - zobaczcie zwiastun anime z batmanem

Batman: Gotham By Gaslight zabiera nas do alternatywnego uniwersum i epoki wiktoriańskiej. Fabuła przedstawia losy Bruce'a Wayne'a, który zostaje niesłusznie oskarżony o popełnienie zbrodni wykonanych przez Kubę Rozpruwacza. Batman zaczyna pościg za sprawcą i postara się oczyścić swoją reputację.

Batman: Gotham By Gaslight - zwiastun "3 Robins"

Podobnie jak w przypadku  animacji Batman: Zabójczy Żart do czynienia mamy z kategorią wiekową R, czyli film będzie przeznaczony tylko dla dorosłych. Autorzy nie zamierzają w dokładny sposób przedstawić oryginalnych wydarzeń i pokuszą się o nieco inwencji twórczej. Dzięki temu ujrzymy innych bohaterów ze świata Batmana, którzy pierwotnie nie byli obecni w tej historii. Potwierdzono obecność złoczyńców: Selina Kyle, Poison Ivy, Harvey Dent, Harvey Bullock, Leslie Tompkins, Hugo Strange i Solomon Grundy

Batman: Gotham By Gaslight pojawi się na płytach Blu-ray w dniu 23 stycznia.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/dcs-animated-batman-movie-gotham-by-gaslight-gets-/1100-6456113/

Tagi: