Daniel Stroński Daniel Stroński 15.01.2018 17:22
Fortnite poznało już 40 milionów osób, 2 miliony aktywnych graczy!
1730V

Fortnite poznało już 40 milionów osób, 2 miliony aktywnych graczy!

Fortnite potrzebowało tylko dwóch miesięcy, by podwoić liczbę graczy, w czym ogromny udział ma darmowy tryb Battle Royale. Gra świętuje przekroczenie kolejnego kamienia milowego.

Twórcy Fortnite'a zdecydowanie mają powody do radości. Ich gra już w pierwotnym stanie - czyli jako co-opowe bronienie się przed potworami w samodzielnie budowanych bazach - zbierała dobre opinie, a po dodaniu darmowego trybu Battle Royale zainteresowanie momentalnie się pomnożyło. Epic Games skorzystało z pomysłu popularnego PlayerUnknown's Battlegrounds i zaoferowało lżejszą, bardziej kolorową, ale też dającą więcej możliwości (budowanie, pułapki, zabawne bronie) alternatywę. Co więcej, deweloper bardzo dba o swój darmowy tryb i praktycznie co tydzień udostępnia lub zapowiada coś nowego. Ostatnio widzieliśmy zresztą zapowiedź odświeżenia całej mapy!

Fortnite. Battle Royale urozmaici mapę o miasto, motel i inne atrakcje

Twórcom Fortnite'a można zarzucić kopiowanie PUBG, lecz niezależnie od tego, po której stronie jesteście, na pewno nie da się odmówić ogromnej popularności, jaką zdobyła gra. Twórcy podzielili się informacją o przekroczonym progu 40 milionów graczy, co jest rewelacyjnym wynikiem. Pamiętajmy, że tryb Battle Royale dostępny jest od września, a już na początku listopada grę (włącznie z płatną wersją) wypróbowało 20 milionów osób! Od tego wydarzenia minęły nieco ponad dwa miesiące i podwojono tę liczbę. Oczywiście jest to suma wszystkich, którzy grali choćby przez moment, a skoro mówimy o produkcji (częściowo) free-to-play, to nic aż tak dziwnego. Epic Games wymienia jednak aż 2 miliony aktywnych graczy, co zdecydowanie jest powodem do radości. Dla porównania, pod koniec ubiegłego roku PUBG miało aż 3 miliony osób grających jednocześnie, ustanawiając rekord na Steamie.

Przy okazji tryb Battle Royale jest dostępny już od równo 100 dni i z tego powodu przygotowano specjalny filmik.

Fortnite - Battle Royale ma sto dni

 

 

Źródło: https://www.pcgamesn.com/fortnite/fortnite-battle-royale-player-numbers

Tagi: Epic Games Fortnite free-to-play Gearbox Publishing playstation 4

Nie przegap