Kacper Mądry Kacper Mądry 13.01.2018 12:30
Star Wars: Rivals. Nadchodzi mobilny Battlefront
693V

Star Wars: Rivals. Nadchodzi mobilny Battlefront

Star Wars: Rivals to nowy mobilny shooter, które zmierza na Androida i iOS. Co już wiemy o produkcji?

Star Wars: Rivals przenosi rozgrywkę znaną z Star Wars: Battlefront na ekrany smartfonów i tabletów. Autorzy zdradzili kilka szczegółów dotyczących produkcji i cóż... nie brzmi to za dobrze.

Nowa gra ma być sieciową strzelaniną gdzie dwie drużyny będą konkurowały między sobą o zwycięstwo. Gra ma wzorować się na Overwatchu, co oznacza, że rozgrywkę będziemy prowadzić charakterystycznymi postaciami. To, że będziemy odblokowywać je za pomocą wewnętrznej waluty w grze, w przypadku gry mobilnej, nie powinno dziwić. Jednak zasada, że im rzadszy bohater tym silniejszy, wydaje się być kompletnie bez sensu, ponieważ oznacza to, że osoby, które zdobędą odpowiednią rangę uprawniającą do używania postaci, a na następnie skorzystają z mikropłatności, aby ją bez problemu odblokować, z miejsca będą dominować wśród słabszych postaci.

Bohaterowie, w których będziemy się wcielać to dobrze nam znani Han Solo, Darth Vader, Finn, Księżniczka Leia czy Poe Dameron. Każdy z nich będzie posiadał unikalną umiejętność.

Produkcja będzie darmowa, ale znajdą się w niej mikrotransakcje sięgające prawie stu dolarów. Osoby, które przed premierą zarejestrują się w Google Play dostaną dostęp do unikalnej jednostki wsparcia Death Trooper. Gdy wersja na iOS będzie miała swoją globalną premierę, gracze mogą liczyć na ograniczony czasowo dostęp do Rebelianckich Sił Specjalnych. Star Wars: Rivals będzie umożliwiało grę pomiędzy użytkownikami obu systemów mobilnych.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2018/01/12/disney-announces-mobile-shooter-star-wars-rivals.aspx

Tagi: mobile Star Wars: Rivals