Daniel Stroński Daniel Stroński 13.01.2018 11:00
Przegląd gier niezależnych #41 - The Messenger, Dragon Sinker, Anamorphine i inne
308V

Przegląd gier niezależnych #41 - The Messenger, Dragon Sinker, Anamorphine i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

The Messenger

Dwuwymiarowa, stylizowana na starą szkołę platofrmówka z młodym wojownikiem ninja w roli głównej. Jego zadaniem jest dostarczenie wyjątkowo ważnego zwoju, bez którego jego klan nie przetrwa. Nie będzie to jednak łatwe, bo przeklęty świat gry nawiedzają bezlitosne demony. Pozornie prosta historia ma zamienić się w wielką przygodę z podróżami w czasie, a 8-bitowy platformer przekształci się w 16-bitową metroidvanię z czarnym humorem. Do tego ulepszanie postaci, umiejętności do odblokowania i ukryte poziomy.

Gra ma trafić na konsole jeszcze w tym roku.

The Messenger - zwiastun

 

Anamorphine

Chory psychicznie bohater imieniem Tyler w surrealistycznej przygodzie-doświadczeniu. Z winy protagonisty jego żona nie może już grać na wiolonczeli i z dnia na dzień coraz bardziej popada w depresję. Tylera męczy poczucie winy i zatraca się w psychodelicznych wizjach. Zero walki czy dialogów, znajdziemy tu raczej poruszane w oryginalny sposób tematy takie jak depresja, strata czy zdrowie psychiczne. Wszystko to ze wsparciem dla PlayStation VR.

Premiera została przesunięta i zamiast w styczniu, gra wyląduje pod koniec pierwszego kwartału tego roku.

Anamorphine - zwiastun

 

Dragon Sinker

Hołd dla 8-bitowych RPG-ów turowych, odnoszący się do złotej ery gatunku. Naszym zadaniem będzie zebrać drużynę do dwunastu bohaterów i dzieląc ją na trzy oddziały, będziemy walczyć ze złem fantastycznego świata, by ostatecznie pokonać potężnego Wyrmvarga. Twórcy obiecują aż 16 klas postaci, masę questów i wymagających bossów.

Gra ma być dostępna na zimę tego roku na PS4 i PS Vitę.

Dragon Sinker - zwiastun

 

The Forbidden Arts

Platformer 2,5D w młodym piromantą w roli głównej, który próbuje powstrzymać potężnego nekromantę. Ratowanie świata urozmaicić ma nam zestaw rozmaitych czarów opierających się na ogniu, rozwój mocy bohatera, wymagający bossowie i zagadki logiczne. Wszystko to w kolorowej, acz dość prostej oprawie i z akustyczną gitarą na ścieżce dźwiękowej.

Gra ma się ukazać na PlayStation 4 na początku tego roku, więc możemy liczyć na premierę niebawem.

The Forbidden Arts - zwiastun

 

Bleed i Bleed 2 w PS Store, nadchodzi wydanie pudełkowe

Ostatnio do PS Store trafiło pierwsze Bleed, a część drugą dostaniemy już 8 lutego. Jest to seria z różowowłosą Wryn, która chce zostać najwspanialszą bohaterką gier wideo i pokonać największych osiłków swoim zróżnicowanym arsenałem broni palnej. Trzy odmienne w rozgrywce postacie do wyboru, lokalny co-op dla dwóch graczy i poziomy trudności, które wpływają na rozstawienie przeciwników - oto co przygotowali dla nas deweloperzy.

Część pierwsza kosztuje w PS Store 42 zł, drugą dostaniemy w lutym, a pudełkowej wydanie będzie można nabyć wyłącznie w sklepie PlayAsia.

Bleed - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: anamorphine bleed Dragon Sinker PlayStation 4 przegląd gier niezależnych The Forbidden Arts The Messenger wideo