Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 12.01.2018 18:35
Devil May Cry 5 w stylu nowego God of War?
935V

Devil May Cry 5 w stylu nowego God of War?

Reżyser oryginalnego Devil May Cry wypowiedział się na temat kierunku w jakim mogłaby podążyć kolejna odsłona tej zasłużonej serii. Hideki Kamiya twierdzi, że przygody ikonicznego łowcy demonów powinny zostać gruntownie przemodelowane, jak uczyniono w przypadku nowego God of War.

Devil May Cry 5 bez ikonicznych elementów i nieustannej akcji rodem z szalonego anime? Hideki Kamiya rzuca pomysłem i twierdzi, że seria potrzebuje wielkich zmian oraz zerwania z dotychczasowym trzonem rozgrywki. Jako inspiracje podaje nowe God of War.

Devil May Cry 5 może być bliżej niż nam się wydaje

Według legendarnego twórcy Devil May Cry 5 mogłoby zerwać ze znanym obliczem serii i podążyć nową ścieżką. Patrząc na światowe trendy i świetną grafikę ostatnich gier Capcom, nowe Devil May Cry mogłoby być bardziej realistyczną grą akcji z silnie zaakcentowaną filmową narracją.

Warto tutaj przytoczyć DmC: Devil May Cry, czyli wcześniejszej próbie trafienia w szersze grono odbiorców i przeniesienia serii w bardziej zachodnią stylistykę. Chociaż tytuł zebrał wysokie oceny i znalazł swoich fanów, to jednak w opinii wielu uważany jest za niewłaściwy kierunek dla cyklu.

Być może tym razem taki eksperyment miałby szansę się udać. Capcom w przypadku Resident Evil VII podjęło ryzyko i fani na tym zyskali. Osobiście wolałbym jednak sprawdzone rozwiązania i powrót do korzeni we współczesnej oprawie. Czego Wy oczekujecie od potencjalnego Devil May Cry 5?

Źródło: Twitter (Hideki Kamiya)

Tagi: Capcom Devil May Cry 5 hideki kamiya playstation 4 wideo