Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 12.01.2018 17:43
Yume Nikki: Dream Diary. Kultowa i psychodeliczna gra otrzyma nową odsłonę
363V

Yume Nikki: Dream Diary. Kultowa i psychodeliczna gra otrzyma nową odsłonę

Niezależne Yume Nikki: Dream Diary zjednało sobie wielkie grono fanów w Japonii, a od niedawna jest również oficjalnie dostępne na zachodzie. To jednak nie koniec tej surrealistycznej gry i twórcy pracują już nad nowym projektem osadzonym w tym świecie.

Yume Niki to kolejny internetowy fenomen, który skradł serca społeczności i szybko przeszedł do kultu. Mamy tutaj do czynienia z niezależnym dziełem studia Kikiyama. Tytuł powstał w programie RPG Maker 2003 i zadebiutował wyłącznie w Japonii w 2004 roku. Po pewnym czasie zdobył ogromną popularność i doczekał nieoficjalnych przekładów na język angielski.

Yume Nikki to surrealistyczna gra z drobnymi elementami RPG. Wcielamy się dziewczynkę imieniem Madotsuki, która jest również hikikomori, czyli osobą wycofaną z życia społecznego i przebywającą nieustannie w domu. Rozgrywka skupia się na przemierzaniu psychodelicznych snów pełnych przerażających i dziwnych scen. Tytuł dwa dni temu trafił oficjalnie na zachód i od 10 stycznia 2018 roku jest dostępny za darmo na platformie Steam. 

Twórcy zapowiedzieli jednocześnie, że Yume Nikki otrzyma nowy projekt, który trafi również na konsolę. Więcej szczegółów doczekamy się dnia  25 stycznia. Teraz możemy podziwiać trwający ponad 8 minut zwiastun. Ostrzegam jednak, że bez środków psychoaktywnych wideo może być ciężkie do ogarnięcia.

Yume Nikki: Dream Diary - nowy projekt

Źródło: https://gematsu.com/2018/01/yume-nikki-dream-diary-new-project-officially-announced

Tagi: Kikiyama wideo Yume Nikki: Dream Diary