Jakub Barwiak Jakub Barwiak 12.01.2018 12:36
Deadpool 2, New Mutants i Gambit. Fox przesuwa premiery swoich filmów
674V

Deadpool 2, New Mutants i Gambit. Fox przesuwa premiery swoich filmów

Fox miesza w datach premier filmów z uniwersum X-Men. W nowych terminach zadebiutują: Deadpool 2, New Mutants i Gambit.

Cieszyć mogą się fani Deadpoola, druga część przygód pyskatego najemnika pojawi się w kinach wcześniej, niż planowano. Nowa data premiery to 18 maja, pierwotnie widowisko miało pojawić się w kinach 1 czerwca. W ten sposób Deadpool będzie bezpośrednio rywalizował ze Slender Manem od Sony i spróbuje uciec od konfrontacji z Gwiezdnymi Wojnami. Han Solo – drugi spin-off sagi – zadebiutuje tydzień po filmie Foksa.

Deadpool nie zginie pod władaniem Disneya

Znacznie mniej pozytywne wieści dotyczą New Mutants, w reżyserii Josha Boone’a. Horror w świecie X-Men został opóźniony aż o 10 miesięcy, nowa data premiery widowiska to 22 lutego 2019 roku. W obsadzie New Mutants znajdą się m.in. Anya Taylor-Joy, Maise Williams i Charlie Heaton.

Według informatorów, decyzja ta jest spowodowana faktem, iż w części rynków, premiera obu filmów z uniwersum X-Men pokrywałaby się, co z pewnością nie byłoby na rękę wytwórni Fox.

Ostatnie doniesienia dotyczą Gambita. Jego premiera została przesunięta z 14 lutego 2019 na 7 czerwca 2019. Wszystko to z powodu rezygnacji Gore’a Verbinskiego z posady reżysera filmu. Fox szuka obecnie jego następcy, w roli głównej wciąż zaangażowany jest Channing Tatum. Gambit ma być w założeniu komediowym heist-movie.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/deadpool-2-gambit-new-mutants-get-new-release-dates-1073560

Tagi: 20th Century Fox deadpool gambit marvel The New Mutants