Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 11.01.2018 20:18
Bloober Team nagrodzone Paszportem Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa
399V

Bloober Team nagrodzone Paszportem Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa

Observer okazało się wystarczająco duży wkładem w kulturę, aby ekipa odpowiedzialna za grę została nagrodzona. Twórcy mogą świętować i jednocześnie obiecują, że ich kolejne gry będą jeszcze lepsze.

Bloober Team ma kolejny powód do świętowania. Autorzy Layers of Fear oraz Observer zostali docenieni, jako twórcy kultury w naszym kraju i zgarnęli prestiżową nagrodę Paszport Polityki.

Nasza recenzja Observer

Niedawno, bo 9 stycznia odbyła się jubileuszowa gala Paszportów Polityki. 25. edycja nagrodziła twórców gier z Bloober Team w kategorii Kultura Cyfrowa za rok 2017. Wszystko dzięki ich zeszłorocznej produkcji Observer. Artystyczna wizja mrocznego świata cyberpunk wymieszana z polskimi realiami została doceniona za kreatywność. Nagrodami cieszyć się mogą:

  • Mateusz Lenart
  • Andrzej Mądrzak
  • Wojciech Piejko

Organizatorzy zwracali szczególną uwagę na przemyślane wybory ekipy tworzącej grę. Wymienia się tutaj pomysłowe obsadzenie aktorów głosowych, którzy nie tylko stanowili zagranie marketingowe, ale i mieli czynny udział w tworzeniu artystycznej warstwy całej produkcji. Mowa tutaj o występie Rutgera Haura znanego z roli w filmie "Łowca Androidów". Świetnie spisał się również Arkadiusz Jakubik w pobocznej roli dozorcy budynku, gdzie ma miejsce akcja Observer.

Bloober Team - Paszporty Polityki

Piotr Babieno będący prezesem Bloober Team skomentował sytuację w następujący sposób:

 

To ogromne wyróżnienie jest dla nas niezmiernie ważne, bo potwierdza słuszność kierunku, który obraliśmy jako twórcy gier. Mimo początkowych porażek i głosów sugerujących, że powinniśmy zająć się popularnymi gatunkami lub zróżnicować nasze portfolio, to jednak nasz wybór okazał się słuszny. Postanowiliśmy skupić się na produkcji narracyjnych gier premium, horrorów psychologicznych, będących indywidualnymi doświadczeniami w trybie single player. I to okazało się kluczem do sukcesu na światowym rynku

Następnie wspomniał o motywach, które często są wykorzystywane w produkcjach Bloober Team. Chodzi oczywiście o polskie realia, które niekoniecznie mogły być ciekawe dla zachodniego odbiorcy. W tym wypadku podjęcie ryzyka było opłacalne.

W naszych produkcjach często odwołujemy się do polskich motywów, znanych z kultury i realiów - to też nam odradzano, a jednak okazało się, że jest to ciekawe dla zagranicznych odbiorców! Paszport POLITYKI, choć odbierany był przez trzech naszych twórców, to ukoronowanie pracy doskonałego zespołu liczącego niemal 70 osób. Zespołu, który razem, jako Bloober Team, jest obecnie najbardziej rozpoznawalną grupą twórców gier zajmujących się horrorem psychologicznym – gotową, by zaskoczyć i zszokować naszych fanów kolejnymi, nadchodzącymi produkcjami.

Gratulujemy sukcesów i liczymy, że kolejne produkcje będą jeszcze lepsze. Ekipa udowodniła już, że jest w posiadaniu dużego talentu i zna się na swojej pracy.

Observer - zwiastun premierowy

 

Źródło: Informacja Prasowa

Tagi: Aspyr Media Bloober Team Observer paszport polityki PlayStation 4 wideo