Kacper Mądry Kacper Mądry 11.01.2018 17:30
Pokemon GO przestanie działać na starszych iPhone'ach
681V

Pokemon GO przestanie działać na starszych iPhone'ach

Pokemon GO jest stale rozwijane. Najnowsze zmiany wymuszą porzucenie starszych modeli iPhone'ów.

Pokemon GO od swojej premiery przeszło już długą drogę. Twórcy wprowadzili m.in. zmiany w rozgrywce w zależności od aktualnie panującej w naszym rejonie pogody. Kolejne zmiany wymuszają jednak porzucenie starszych modeli iPhone'ów i iPadów.

Co wiemy o nowej grze twórców Pokemon GO?

Pokemon GO we współpracy z Apple postanowiło udoskonalić swoją technologię rozszerzonej rzeczywistości. Dotychczas pokemony mogliśmy zobaczyć w naszym świecie poprzez kamerę telefonu. Wirtualne stwory nie mogły jednak do nas podejść czy zawsze stać w tym samym miejscu, gdy my byliśmy w ruchu. Nowa wersja gry umożliwia podejście do stworków czy obejrzenie ich z każdej strony. Telefon na bieżąco sprawdza nasze otoczenie, utrzymując stworzenie w jednym miejscu.

PokemonGo Iphone

W związku z tym niemożliwe jest dalsze wspieranie urządzeń za słabych na tego typu technologię czyli:

  • iPhone 5
  • iPhone 5C
  • iPad 2
  • iPad mini pierwszej generacji
  • iPad trzeciej generacji
  • iPad czwartej generacji

Wszystkie te urządzenia nie dostały aktualizacji do najnowszego systemu iOS 11, który jest wymagany do działania nowej rozszerzonej rzeczywistości. Dla urządzeń z Androidem aktualnie nie jest przewidywana takowa zmiana. Aktualizacja do nowej wersji gry pojawi się 28 lutego 2018 roku i to właśnie z tym dniem Pokemon GO przestanie być dostępne na starszych urządzeniach.

Źródło: https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/articles/115016003208

Tagi: Inc. mobile Niantic Pokemon Go