Daniel Stroński Daniel Stroński 11.01.2018 13:28
Lenovo Mirage Solo - sprzęt VR od Google nie potrzebuje PC ani smartfona
487V

Lenovo Mirage Solo - sprzęt VR od Google nie potrzebuje PC ani smartfona

Lenovo pokazało własne gogle VR z podzespołami mocnego smartfona oraz wyjątkową kamerkę. Google będzie miało swój pierwszy sprzęt wirtualnej rzeczywistości - i to bez wymogu telefonu czy peceta!

Targi CES 2018 przyniosły zapowiedź nowych gogli VR od chińskiej firmy Lenovo, które mają być pierwszym takim sprzętem od giganta Google (oczywiście nie licząc Google Cardboard). Dlaczego powinniśmy się zainteresować tym sprzętem? Nie będziemy potrzebowali niczego poza nim!

HTC Vive Pro zapowiedziane

Mirage Solo, bo nazywają się gogle od Lenovo, to headset niewymagający podłączenia do peceta czy włożenia własnego smartfona. Może on pochwalić się bebechami na poziomie droższych telefonów (Qualcomm Snapdragon 835) i wyjściem na słuchawki. Celem było stworzenie sensownego sprzętu bez ograniczających ruchy kabli i pozwalającego kontrolować wszystko bez potrzeby ściągania gogli.

Choć Mirage Solo swoją budową przypomina PlayStation VR, największą różnicą są kamerki na froncie urządzenia. Pozwalają one połączyć działanie gogli z rozszerzoną rzeczywistością, przedstawiając realny świat z cyfrowymi dodatkami. Do kontroli producent zostawia nam mały pilocik.

Sprzęt planowany jest na okres kwiecień-czerwiec w cenie nieprzekraczającej $400.

Przedstawiono też kamerę Mirage i nagrane nią filmy najlepiej będzie odtwarzać właśnie na powyższych goglach. Kamera została wyposażona w dwa obiektywy typu fisheye (po 13 Mpix, z przysłoną f/2.1 oraz kątem widzenia 180 stopni), mające pozwalać na nagrywanie materiałów nawet w 4K i w 30 klatkach na sekundę. Na pokładzie ośmiordzeniowy Snapdragon 626 i 2 GB RAM-u. Do tego pamięć eMMC o wielkości 16 GB oraz miejsce na kartę microSD (do 128 GB). Do tego Bluetooth 4.2 i Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac z opcjonalnym LTE (obsługujące pasmo B20 800 MHz) oraz akumulator o pojemności 2,200 mAh (ładowane 5V 1A portem USB typu C - w zestawie mają być dwie takie baterie).

Mirage jest dość niewielkie - wymiary urządzenia to 55x105x22 mm przy wadze 139 gramów (145 gramów w wersji LTE), ma dwa mikrofony i jeden głośniczek. Cena nie powinna przekroczyć $300.

 

Źródło: https://www.blog.google/products/google-vr/new-way-experience-daydream-and-capture-memories-vr/

Tagi: CES 2018 Lenovo Mirage Solo vr wirtualna rzeczywistość