Jakub Barwiak Jakub Barwiak 10.01.2018 13:50
Film Mario coraz bliżej
315V

Film Mario coraz bliżej

W zeszłym roku ukazały się pierwsze pogłoski o filmie animowanym Mario. W najnowszym wywiadzie potwierdził je prezes Nintendo.

W grudniu Wall Street Journal podało, iż Nintendo jest bliskie osiągnięcia porozumienia z Illumination Entertainment (Minionki) w sprawie stworzenia animowanego filmu Mario. Temat powraca za sprawą Tatsumiego Kimishimy – prezesa Nintendo – który ogłosił, iż japoński gigant jest coraz bliżej ogłoszenia firmy, z którą wyprodukuje animację Mario.

Pikachu z głosem Deadpoola

Jak informuje Game Informer, Kimishima zdradził, w rozmowie z japońską gazetą Kyoto Shimbun, iż Nintendo ma nadzieję domknąć temat jak najszybciej, tak aby film Super Mario mógł trafić do kin jeszcze przed Igrzyskami w Tokio w 2020 roku. Również wtedy Nintendo ma nadzieję otworzyć park Nintendo w Universal w Japonii.

WSJ podawało, że Nintendo chce mieć duża kreatywną rolę w produkcji filmu, a twórca MarioShigeru Miyamoto – ma być jego producentem. Film Super Mario ma być początkiem nowej strategii marketingowej Nintendo opartej na licencjonowaniu swoich marek na potrzeby filmów i zabawek. W 2016 roku Kimishima stwierdził, że co raz mniej młodych ludzi poznaje gry Nintendo przez gry. Zamiast tego odkrywają Nintendo i ich postacie poprzez rzeczy takie jak np. oficjalnie licencjonowane szczoteczki Mario.

Wygląda więc na to, że jeżeli film Mario osiągnie sukces, możemy spodziewać się większej ilości podobnych atrakcji.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/the-mario-animated-movie-is-getting-closer-to-real/1100-6455999/

Tagi: illumination Mario Nintendo