Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 09.01.2018 19:49
Dissidia Final Fantasy NT przedstawia 6 szczegółów, o których mogliście nie wiedzieć
343V

Dissidia Final Fantasy NT przedstawia 6 szczegółów, o których mogliście nie wiedzieć

Dissidia Final Fantasy NT jest już tuż za rogiem, więc twórcy pragną bardziej przybliżyć swoje dzieło i prezentują kilka gorących szczegółów. Szykuje się wyjątkowa pozycja dla wszystkich fanów Final Fantasy i nie tylko.

Dissidia Final Fantasy NT już niedługo trzyma otwarte testy beta. Grę wypróbujemy w dniach 12-21 stycznia, a sama premiera odbędzie się w dniu 30 stycznia. Tytuł będziemy mogli kupić w stylowym steelbooku, który trafi do naszego kraju.

Dissidia Final Fantasy NT ze steelbookiem również u nas

Twórcy przypominają o Dissidia Final Fantasy NT i dzielą się 7 szczegółami, o których mogliśmy nie wiedzieć.

  • Dissidia Final Fantasy NT to gra zbudowana od podstaw pod architekturę PS4:

Chociaż gra zadebiutowała pierwotnie na automatach arcade w Japonii, to jednak od samego początku była planowana z myślą o stacjonarnej konsoli Sony. Urządzenia znajdujące się w salonach arcade zostały stworzone w oparciu o technologię siedzącą w obudowie PlayStation 4. Oznacza to, że proces przeniesienia produkcji był prosty, a sama warstwa wizualna będzie się prezentować wyśmienicie.

  • ​​​​​​​Dissidia Final Fantasy NT ​​​​​​​nie jest grą wyłącznie dla fanów Final Fantasy

Twórcy są świadomi, że ich tytuł trafi głównie do fanów Final Fantasy. Nie oznacza to jednak, że tworzą grę wyłącznie dla nich. Dissidia Final Fantasy NT to przede wszystkim efekciarska gra akcji z walkami w wariancie 3v3, które trwają około 3 i pół minuty. System rozgrywki jest na tyle unikalny, że spodoba się wielu innym graczom, którzy niekoniecznie są zainteresowani macierzystą serią jRPG.

  • Dissidia Final Fantasy NT oferuje bohaterów z każdej ery Final Fantasy

Dla twórców ważne było, aby umieścić w grze reprezentantów każdej ery Final Fantasy. Istotnym czynnikiem było sprawienie, żeby każdy z wojowników wyróżniał się swoim stylem gry i przypominał pierwowzór z oryginalnej produkcji.

Dissidia Final Fantasy NT - film rozpoczynający grę

  • Dissidia Final Fantasy NT to gra drużynowa, a każda postać się różni

Szeroki wachlarz wojowników będzie niezwykle różnorodny. Część bohaterów będzie bardziej skomplikowana w sterowaniu, a wielu z nich może sprawiać wrażenie silniejszych w starciu 1v1. Twórcy nie martwią się jednak o balans. Dissidia Final Fantasy NT to przede wszystkim gra drużynowa, gdzie kluczowa okaże się współpraca i umiejętne wykorzystywanie zalet oraz wad swojej postaci.

  • Będziecie słuchać najlepszej muzyki z Final Fantasy

Muzyka z Final Fantasy wielokrotnie potrafiła oczarować społeczność graczy i wzbudzać szerokie spektrum emocji u grających. Dissidia Final Fantasy NT pod tym względem nie zawiedzie i zaoferuje mnóstwo ikonicznych kawałków muzycznych. Posłuchamy też specjalnych aranżacji wykonanych przez uzdolnionego kompozytora Tekeharu Ishimito (Dissidia z PSP i Crisis Core: Final Fantasy VII).

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/01/09/7-things-you-might-not-know-about-dissidia-final-fantasy-nt/

Tagi: Dissidia Final Fantasy NT PlayStation 4 Square Enix Team Ninja wideo