Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.01.2018 17:01
Razer prezentuje Project Linda - połączenie smartfona z laptopem
418V

Razer prezentuje Project Linda - połączenie smartfona z laptopem

Razer po wypuszczeniu swojego pierwszego smartfona (Razer Phone), postanowił pójść za ciosem i połączyć smartfonowy świat z laptopami. Efektem jest Project Linda - hybrydowy laptop łączący się bezpośrednio z Razerem Phone.

Czym jest Project Linda? Razer określa to jako hybrydowy laptop dla graczy, napędzany przez smartfona Razer Phone. Jeśli zastanawiacie się jak to ma działać, to wyjaśniamy, bo rzecz jest...unikatowa. W laptopie nie ma touchpada, zamiast tego jest miejsce do którego włoży się Razer Phone, za pomocą jednego przycisku całość z sobą się sparuje i tym samym smartfon będzie sercem laptopa.

Razer Phone napędzany jest procesorem Qualcomm Snapdragon 835 i posiada 8 GB pamięci RAM, więc 13,3 calowy laptop powinien wystarczyć do ogrywania mobilnych produkcji i przeglądania Internetu. W trakcie wpięcia smartfona Razera w laptopa, ekran telefonu używany może być jako touchpad albo jako dodatkowy ekran, zależnie od aplikacji.

Razer Project Linda

Jak komentuje zapowiedź urządzenia przedstawiciel Razera?

Zaawansowani użytkownicy systemu Android oraz wielbiciele laptopów poszukują wysokiej wydajności w małej, mobilnej formie. To pragnienie spełniamy dzięki naszym wielokrotnie nagradzanym laptopom i Razer Phone”. „Project Linda łączy to, co najlepsze z obu światów. Wprowadzając większy ekran i fizyczną klawiaturę do środowiska Android intensyfikujemy doświadczenia płynące z grania oraz zwiększamy wydajność pracy.

Project Linda posiadać ma aluminiową obudową, ważyć tylko 1,25 kg (wliczając w to smartfon). Jego grubość to raptem 15 milimetrów. Wyświetlacz obsługuje 120 Hz w rozdzielczości 1440p. Dodatkowo laptop wyposażony będzie w dysk 200 GB oraz baterię o pojemności 53,6 Wh, co ma pozwolić w pełni naładować smartfona trzy razy. Oprócz tego, Project Linda posiadać ma gniazdo minijack, USB-C, kamerkę internetową 720p oraz mikrofon.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CES 2018 Project Linda razer