Jakub Barwiak Jakub Barwiak 09.01.2018 12:20
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi z rozczarowującym otwarciem w Chinach
608V

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi z rozczarowującym otwarciem w Chinach

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi dale zarabia, jednak nie tak jak mogliby chcieć tego szefowie Lucasfilmu. Nowe widowisko tej wytwórni radzi sobie gorzej w Chinach, niż Przebudzenie Mocy i Łotr 1.

Jak podaje Variety, Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi zanotowało rozczarowujące otwarcie w Chinach. Nowe widowisko Lucasfilmu zarobiło w tamtejszych kinach, w pierwszy weekend, 28,7 miliona dolarów. Kwota ta jest całkiem przyzwoita, jednak nie pozwoliła ona zwyciężyć Last Jedi w chińskim box office. Pierwsze miejsce należało do rodzimej produkcji chińczyków  - The Ex-File: The Return of the Exes, dla tego filmu był to już drugi weekend obecności w kinach.

Kwestia rodziców Rey wciąż otwarta

Porównując, Przebudzenie Mocy, w swój pierwszy weekend w styczniu 2016 roku, zarobiło 52 miliony dolarów, ostateczny wynik Epizodu VII wyniósł 124 miliony dolarów.  Co ciekawe również Łotr 1, może pochwalić się lepszym otwarciem w Chinach, niż Ostatni Jedi. Film Garetha Edwardsa, w czasie swojej premiery w styczniu 2017 roku zarobił 30 milionów dolarów.

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi zarobiło do tej pory, w światowych kinach, łącznie 1,2 miliarda dolarów. W tym momencie Epizod VIII ustępuje np. Iron Manowi 3, jednak analitycy spodziewają się, iż najnowsze widowisko Lucasfilmu stanie się jednym z 5 najbardziej dochodowych filmów w historii.

Źródło: https://screenrant.com/star-wars-last-jedi-chinese-box-office/

Tagi: Disney Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi lucasfilm star wars: the last jedi