Jakub Barwiak Jakub Barwiak 08.01.2018 22:30
Batman wciąż bez scenariusza
391V

Batman wciąż bez scenariusza

Jeżeli wypatrujecie  nowego filmu z Batmanem, powinniście uzbroić się w cierpliwość. Widowisko DC nie ma jeszcze nawet scenariusza.

Matt Reeves (Wojny o planetę małp) został, prawie rok temu, ogłoszony reżyserem solowego obrazu o Batmanie. Filmowiec opisywał swoją wizję tego filmu, jako opowieść detektywistyczną inspirowaną thrillerami Alfreda Hitchcocka.

Ostateczny wynik Ligi Sprawiedliwości

Od tego czasu, nie licząc plotek o udziale (bądź nie) w projekcie Bena Afflecka, brakuje informacji o nowym Batmanie. Zasłonę milczenia postanowił przerwać podcast Jeffa Goldsmitha, Goldsmith przeprowadził wywiad z Reevesem, w którym reżyser podzielił się informacjami na temat postępów jego prac.

Teraz szkicuję, mam opracowaną historię, obecnie jestem w trakcie szkicowania.

Szkicowanie jest procesem, który ma miejsce przed właściwym pisaniem skryptu, tak aby dać studiu informację, czym będzie film, jaka będzie jego historia i struktura. W ten sposób producenci wiedzą, czy mogą dać zielone światło dla dalszych prac nad danym obrazem.

Dzięki wypowiedzi Reevesa, można założyć, iż wcześniej pojawiające się plotki o początku zdjęć zaplanowanym na lato 2018 roku, były zbyt optymistyczne. Biorąc pod uwagę, iż Batman nie ma jeszcze nawet scenariusza, minie jeszcze sporo czasu, zanim właściwa produkcja widowiska DC ruszy na dobre, tym bardziej iż nie wiemy czy w roli głównej pojawi się Ben Affleck.

Źródło: https://screenrant.com/matt-reeves-batman-movie-story-script/

Tagi: batman dc Matt Reeves warner bros