Kacper Mądry Kacper Mądry 08.01.2018 09:49
Samsung z telewizorem 8K, który sam podnosi jakość obrazu
1372V

Samsung z telewizorem 8K, który sam podnosi jakość obrazu

Wygląda na to, że LG nie będzie jedynym producentem oferującym 8K! Samsung ma jednak drobną przewagę.

Niedawno pojawiła się informacja o wprowadzeniu przez LG telewizora oferującego 8K. Samsung jednak nie zamierza stać w miejscu i również prezentuje swój produkt w tej rozdzielczości.

LG prezentuje telewizor 8K

Q9S ma oferować 85 cali przy rozdzielczości 8K. To co jednak wyróżnia go od produkty LG to sztuczna inteligencja, która ma za zadanie uczyć się jak podnosić jakość obrazu. Zanim technologia 8K dotrze do telewizji minie jeszcze dużo czasu, więc aby osoby, kupujące nowy telewizor od Samsunga nie czuły, że wyrzuciły pieniądze w błoto, ma on sam podnosić rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Oczywiście nie ma tutaj mowy o tym, aby wszystko udało się idealnie symulować i na prawdziwe 8K będzie trzeba czekać, ale trzeba przyznać, że współczesne gry odpalone w 4K na takim telewizorze mogą powodować opad szczęki.

Oczywiście, oba te telewizory to produkty dla entuzjastów, które będą kosztowały ogromną ilość pieniędzy. Firmy muszą ze sobą konkurować, co przynosi korzyści nam - klientom. Dzięki ulepszaniu technologii 8K, będziemy mogli zdecydowanie taniej kupować telewizory 4K, które przy następnej generacji konsol będą już pewnie standardem.

 

Źródło: https://www.engadget.com/2018/01/07/samsung-8k-q9s-ac-ces-2018/

Tagi: