Kacper Mądry Kacper Mądry 08.01.2018 09:24
Nvidia prezentuje ogromne monitory idealne dla graczy
746V

Nvidia prezentuje ogromne monitory idealne dla graczy

Nvidia nie raz zaskakiwała swoimi pomysłami na urządzenia dla graczy. Tym razem producent pokazał... monitor... telewizor... Ciężko powiedzieć, ale wygląda interesująco!

Nvidia słynie z produkowania potężnych kart graficznych oraz ciekawych technologicznie rozwiązań dla graczy. Podczas trwających właśnie targów CES, firma pokazała światu swój najnowszy produkt. Mowa tutaj o ogromnych monitorach dla graczy, których specyfikacja robi równie ogromne wrażenie.

Nvidia nazywa swój najnowszy produkt Big Format Gaming Displays (BFGD) i ciężko tutaj nie przyznać racji. Mówimy wszakże o ekranie, który ma służyć i jako monitor i jako telewizor, oferując wielkość 65 cali. Jaka jest specyfikacja urządzenia? Liczby robią wrażenie:

  • rozdzielczość 4K (3840x2160)
  • odświeżanie 120Hz
  • 65 cali
  • technologia G-SYNC,
  • Nvidia Shield
  • HDR na poziomie 1000 nitów

Co to oznacza dla konsolowego gracza? Ogromną rozdzielczość ekranu, przy wysokim poziomie odświeżania, co pozytywnie wpłynie na ogólną płynność tego, co się dzieje na ekranie, przy okazji mniej męcząc nasze oczy. HDR na poziomie 1000 nitów oznacza najwyższą aktualnie możliwą technologicznie do osiągnięcia wartość tej opcji, która wyciśnie wszystkie efekty, jakie oferują gry obsługujące HDR. Nvidia Shield jest wbudowanym systemem opartym na Androidzie, który pozwoli oglądać Netflix czy YouTube lub uruchamiać mobilne gry.

Nie powinniśmy się jednak od razu napalać i przedpremierowo zamawiać BFGD. Czy telewizory,monitory, monitorotelewizory będą dobrym produktem okaże się dopiero jak będzie można sprawdzić jakość wyświetlanego przez nich obrazu. Może się okazać, że topowe telewizory LG czy Sony oferują równie dobry obraz, bez dopłaty za naklejkę "stworzone dla graczy".

Produkt jest wspólnym dziełem firm ACER, ASUS i HP, które pracowały latami nam stworzeniem takowego produktu. Każda z firm będzie oferowała Big Format Gaming Display w swojej własnej obudowie. Premiera planowana jest na 2018 rok.

Źródło: https://www.geforce.com/whats-new/articles/bfgd-big-format-gaming-display?ncid=so-twi-bd-30009

Tagi: CES2018 nvidia