Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 05.01.2018 18:56
Far Cry 5. Seks, alkohol, narkotyki i nowe szczegóły na temat gry
1418V

Far Cry 5. Seks, alkohol, narkotyki i nowe szczegóły na temat gry

Far Cry 5 podobnie jak wcześniejsze odsłony cyklu będzie grą wyłącznie dla dorosłych. Ubisoft nie zamierza bawić się w ugrzecznienie serii i szykuje wyjątkowo brutalną przygodę pełną krwi oraz wulgaryzmów.

Far Cry 5 zabierze nas do czasów współczesnych i stanu Montana znajdującego się przy granicy z Kanadą. Zmierzymy się tam z religijnym kultem o nazwie Eden's Gate, który cechuje się wyjątkowo brutalnym sposobem działania. Trzon zabawy nie zostanie wywrócony do góry nogami i rozgrywka będzie przypominać poprzednie odsłony cyklu. 

Far Cry 5 - nowe fragmenty rozgrywki z PS4 Pro nie zachwycają

Amerykańska agencja ESRB zajmująca się klasyfikacją gier przyznała Far Cry 5 kategorię M. Oznacza to, że tytuł będzie przeznaczony wyłącznie dla graczy dorosłych. Dowiadujemy się, że w grze nie brakuje silnych aluzji seksualnych i wulgarnych dialogów o zabarwieniu erotycznym. Bohater będzie mógł zażywać alkohol i narkotyki, aby wzmocnić swoje umiejętności. Powróci brutalna walka i przejmowanie posterunków rozsianych po otwartym świecie gry, ale o tym wiedzieliśmy już wcześniej. Potwierdzono obecność materiałów wybuchowych, miotaczy ognia, łuków i karabinów maszynowych, którymi będziemy mordować przeciwników. Brutalność eksponowana jest również w przerywnikach filmowych - ostrzegamy przed potencjalnymi spoilerami.

W grze występują sceny, gdzie osoby popełniają samobójstwo poprzez strzał w głowę. Uświadczymy też brutalną scenę tortur, gdzie więzień jest silnie rażony wstrząsami elektrycznymi. W jednym momencie jedna postać odcina duży kawał skóry z klatki piersiowej drugiej osoby.

Far Cry 5 pojawi się na rynku w dniu 27 marca. Poniżej znajdziecie nagranie prezentujące rozgrywkę z mocniejszej konsoli Sony.

Far Cry 5 - rozgrywka z PS4 Pro

Źródło: https://www.dualshockers.com/far-cry-5-esrb-rating/

Tagi: far cry 5 PlayStation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo