Kacper Mądry Kacper Mądry 05.01.2018 18:36
LG chce wyposażyć swoje telewizory w sztuczną inteligencję
604V

LG chce wyposażyć swoje telewizory w sztuczną inteligencję

LG nie zwalnia tempa. Już wkrótce telewizory firmy mają zostać wyposażone w sztuczną inteligencję.

LG znane już jest z produkowania bardzo dobrych telewizorów dla graczy, charakteryzujących się dobrym jakościowo obrazem oraz świetnym HDR. Gigant z Koreii Południowej nie zamierza jednak zatrzymywać się tylko na aspektach wizualnych i już zapowiada, że najnowsze produkty firmy wyposażone będą w sztuczną inteligencje.

LG zaprezentowało telewizor 8K

Co oznacza to dla zwykłych użytkowników? Wedle zapowiedzi telewizor będzie reagował na nasze polecenia dot. prośby o wyłączenie się po jakimś programie. Ucząca się inteligencja nie będzie wymagała od nas informacji kiedy dany program się kończy lub o jaki w ogóle program chodzi. Co zyskamy jako gracze? Tutaj możemy się tylko domyślać, że dzięki tej funkcji będziemy mogli np. poprosić o przełączenie się telewizora na sygnał z konsoli czy zmianę trybu HDR.

Ciekawym tematem jest również inicjatywa zwana Internet of Things. IoT polega na pomyśle, który prawdopodobnie za 10 lat stanie się standardem. Mowa tutaj o połączeniu się wszystkich urządzeń, które będą wymieniały między sobą informacje. Przyszłość, w której prosimy telefon o uruchomienie konsoli, a telewizor o wstawienie prania jest coraz bliżej. Trzymajmy jednak kciuki, abyśmy potem nie potrzebowali bohaterów z Watch_Dogs 2.

Tagi: CES 2018 lg