Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.01.2018 00:21
God of War - mnóstwo nowych informacji o grze!
1919V

God of War - mnóstwo nowych informacji o grze!

God of War trafił na okładkę GameInformera. Oznacza to, że doczekaliśmy się masy nowych informacji o grze. Niestety, daty premiery jeszcze nie podano.

God of War oficjalnie nie ma jeszcze daty premiery. Informacje z GameInformera, które pochodzą od Sony mówią o początku tego roku. Ostatnie plotki wskazują jednak na końcówkę marca, co odpowiadałoby datom wcześniejszych odsłon. Niemniej, jeśli ktoś czekał na podanie daty premiery, będzie zawiedziony. Ale nie oznacza to wcale, że GameInformer nie przyniósł nam smakowitych kąsków na temat gry.

God of War to gra na przynajmniej 25 godzin

Na początek - God of War na PS4 mógł w ogóle nie powstać. Zdradził to Cory Barlog, który przyznał, że po God of War: Wstąpienie, widząc słabszy odbiór gry, Sony skreśliło markę i uznało, że nie ma sensu jej kontynuować. Cory musiał więc znaleźć nowy pomysł na serię, czego efekty właśnie widzimy. Świeże pomysły i zmiana sposobu rozgrywki skusiły włodarzy Sony by dać grze zielone światło. Co ciekawe, Barlog uważa, że pójście w kierunku znanego z Uncharted i Assassin's Creed Origins jest przyszłością dla tej marki jeśli chce ona pozostać znacząca.

A co o samym God of War? Zaczniemy od walki. Ta ma porzucić chaos obecny w poprzednich częściach i skupiać się bardziej na pojedynkach z pojedynczymi przeciwnikami. Z tego też powodu, przeciwnicy będą posiadali różne cechy i odporności, w tym na nasz topór (ten nazywa się Lewiatan). Ważne będzie także wykorzystywanie otoczenia by stworzyć sobie przewagę oraz... Atreusa, któremu wydawać będziemy proste komendy za pomocą kwadratu na padzie. Syn Kratosa operować będzie łukiem i przeciwnicy od jego ostrzału będą mogli zostać ogłuszeni, a wtedy Kratos może ich rozszarpać gołymi rękoma. Potwierdzono jednocześnie brak skoku u Kratosa oraz nastawienie na korzystanie z tarczy, którą zarówno się obronimy, jak i skorzystamy w trakcie kombinacji.

Walka w God of War

Eksploracja w God of War. Pożegnamy się z pływaniem i skakaniem, jeśli będziemy musieli się poruszać po akwenach, to za pomocą łodzi. Same lokacje też będą odpowiednio duże by wypełnić nam odpowiednio czas.

Umiejętności w God of War będziemy mogli ulepszać, podobnie jak broń i zbroję. Pojawi się system tworzenia przedmiotów, ale deweloperzy nie chcieli za dużo zdradzać. Ujawnili jedynie, że będziemy mogli tworzyć elementy zbroi. W przypadku broni - dostaniemy miejsca na runy zmieniające jej właściwość.

A jaka jest przyszłość serii God of War? Cory Barlog przyznał, że widzi kolejne odsłony osadzone w mitologii egipskiej lub wykorzystując wierzenia Majów. Ale czy będą następne odsłony - to nie jest powiedziane. Wszystko zależy od tego jak zostanie odebrana ta część i czy odniesie sukces finansowy.

Źródło: GameInformer

Tagi: god of war PlayStation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica