Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.01.2018 14:55
LG prezentuje pierwszy telewizor OLED 8K
2413V

LG prezentuje pierwszy telewizor OLED 8K

LG postanowiło uderzyć konkretnie jeszcze przed targami CES 2018. Koreańska firma pokazała światu pierwszy telewizor OLED o rozdzielczości 8K.

LG postanowiło zacząć ten rok z pompą. W dobie walki technologii 4K wspieranej HDR o przejęcie jak największego kawałka rynku, koreańska firma postanowiła zaprezentować światu swój pierwszy telewizor OLED o rozdzielczości 8K. TV będzie dostępny dla odwiedzających targi CES 2018, więc osoby się tam wybierające będą mogły na własne oczy zobaczyć tego 88 calowego giganta.

Dokładniejsza specyfikacja? Brak. Cena? Data premiery? W tych tematach cisza. Może za kilka dni. Na razie pozostaje nam jedynie próba objęcia telewizora oczami wyobraźni. 88 calowy potwór OLED jest o 11 cali większy od aktualnie oferowanego, największego TV w portfolio LG (mowa o 77 calowym OLED 4K).

LG OLED 8K

Oczywiście tu pojawia się często zadawane pytanie - po co? I odpowiedź nie jest jednoznaczna. LG Display jako lider rynku producentów ekranów OLED musi pozostawać konkurencyjny i ciągle inwestować w rozwój technologii. By ta - po pierwsze - stawała się tańsza, co pomoże w popularyzacji paneli 4K. A tworzenie tak dużych telewizorów w rozdzielczości 8K, nawet bez aktualnie dostępnych materiałów w tej rozdzielczości (przynajmniej nie w mainstreamie) jest po prostu inwestycją w przyszłość. Bo nie ukrywajmy - pogoń za kolejnymi rozdzielczościami nie będzie zwalniała w ogóle.

Źródło: https://www.engadget.com/2018/01/01/lg-shows-off-the-worlds-first-88-inch-8k-oled-display/

Tagi: CES 2018 lg