Jakub Barwiak Jakub Barwiak 03.01.2018 14:31
Apple kupi Netfliksa?
569V

Apple kupi Netfliksa?

Netflix kupiony przez Apple? Taką wizję kreują amerykańscy analitycy. Powodem mają być zmiany w prawie podatkowym USA.

Według Business Insider, analitycy zwiększyli prawdopodobieństwo wykupu Netfliksa przez Apple w 2018 roku. Głównym tego powodem są zmiany podatkowe w prawie amerykańskim, które umożliwiają wielkim korporacjom przetransferowanie ich finansów zagranicznych do USA. Dzięki temu Apple mogłoby zwiększyć swoje amerykańskie fundusze o 252 miliardy dolarów, a więc o drobniaki, które akurat – według mądrych, finansowych głów – wystarczyłyby na zakup tak dużej firmy jak Netflix.

Disney kupił Foksa

W tym momencie warto oczywiście pamiętać, iż są to jedynie szacunki analityków, którzy prawdopodobieństwo wykupu Netfliksa przez Apple oceniają obecnie na 40%. A więc wyżej, niż w przypadku wcześniejszych spekulacji, które pojawiały się na ten temat.

Zakładając, iż taka transakcja doszłaby do skutku można zastanawiać się, czy gigant z Cupertino postanowiłbym połączyć Netfliksa z istniejącą infrastrukturą iTunes, czy też może postawiłby na dwa osobne serwisy. To jednak pozostaje jedynie w sferze spekulacji. To co jest potwierdzone, to fakt, iż Apple ma mocniej postawić na własne produkcje. Czy razem z Netfliksem? Czy też może jako ich konkurencja? Czas pokaże.

Źródło: https://screenrant.com/apple-netflix-sale-2018-likely/

Tagi: Apple iTunes kasa Netflix