Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 02.01.2018 19:03
Devil May Cry 5 bliżej niż nam się wydaje? Twórca podgrzewa atmosferę
720V

Devil May Cry 5 bliżej niż nam się wydaje? Twórca podgrzewa atmosferę

Potencjalna zapowiedz Devil May Cry 5 to wielce wyczekiwana wiadomość w branży. Od dłuższego czasu wiemy, ze twórca pracuje w pocie czoła nad kolejną grą, ale nie znamy żadnych oficjalnych szczegółów. Plotki wskazują jednak na powrót białowłosego łowcy demonów. Teraz wiemy, że nieujawniona gra może się pojawić stosunkowo szybko.

Plotki i poszlaki na temat Devil May Cry 5 powracają co jakiś czas. Hideaki Itsuno, twórca serii Dragon's Dogma i Devil May Cry, od dłuższego okresu bawi się z fanami w kotka i myszkę. Jego nową grę mieliśmy ujrzeć na zeszłorocznych targach E3, ale do tego nie doszło - za co zostaliśmy oficjalnie przeproszeni. Potem otrzymaliśmy garść gorących plotek na temat kolejnych przygód Dantego, a teraz twórca znów zabiera głos.

Devil May Cry V - ogromna liczba plotek

Capcom w tej generacji ratuje się głównie remasterami. Nie oznacza to jednak, że firma kompletnie ignoruje nowości. Street Fighter V to najlepiej wspierana bijatyka generacji i najpopularniejszy reprezentant gatunku na arenie E-sportowej. Resident Evil VII przywrócił serię do czasów świetności i jest gigantycznym pokazem potencjału wirtualnej rzeczywistości. Debiutujący w tym miesiącu Monster Hunter World to z kolei jedna z najciekawiej zapowiadających się gier roku. Czyżby teraz przyszła kolej na powrót Devil May Cry

Hideaki Itsuno kolejny raz przeprasza za brak wieści na temat nowego projektu. Interesująca jest jednak informacja na temat końcowych etapów prac. Tytuł ma być na ukończeniu i przechodzić przez ostatnie fazy produkcji. Legendarny twórca zapewnia, że pracuje nad naprawdę świetną grą i mamy na co czekać. W tym wypadku możemy założyć, że w chwili ujawnienia gry nie będziemy musieli długo odliczać do dnia premiery. Fani ikonicznego łowcy demonów muszą trzymać kciuki, aby marcowa premiera Devil May Cry HD Collection i zapowiedziana ostatnio odsłona na smartfony były tylko przedsmakiem głównego dania w postaci pełnoprawnego Devil May Cry 5.

Źródło: Twitter (Hideaki Itsuno)

Tagi: Capcom Devil May Cry 5 Hideaki Itsuno playstation 4 Twitter