Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 02.01.2018 18:09
Shenmue 3 zadebiutuje w 2018 roku, a twórcy szykują niespodzianki
402V

Shenmue 3 zadebiutuje w 2018 roku, a twórcy szykują niespodzianki

Prace nad Shenmue 3 wydają się przebiegać w ślimaczym tempie. Twórcy potwierdzają jednak, że gra ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Czy w tym wypadku faktycznie możemy liczyć na powrót legendy?

Zapowiedź Shemue 3 była istnym wstrząsem dla branży. Yu Suzuki zaskoczył wszystkich i ujawnił grę w chwili, gdy już najwięksi fani stracili nadzieję, że będzie im dane ujrzeć oficjalne zamknięcie trylogii. Potem nastała długa cisza, a w momencie ujawnienia pierwszych materiałów rozczarowanie.

Shenmue 3 - chwali się nową bohaterką

Shenmue 3 nie zapowiada się imponująco. Twórcy nadal nie są gotowi na zaprezentowanie dłuższych fragmentów rozgrywki. Dotychczasowe materiały straszą poziomem wykonania. Brak mimiki, którą trzeba było wyłączyć przed pokazem, szkaradnie wyglądające animacja i nic, co by wykraczało widocznie poza poziom poprzedniej generacji konsol. Trudno mówić o powrocie legendy. Szczególnie, że pierwsze dwie odsłony zasłynęły głównie za sprawą pięknej grafiki i rewolucyjnych rozwiązań nieobecnych u konkurencji. Istotną rolę odegrała też fabuła i niesamowite przywiązanie do detali.

Twórcy są jednak dobrej myśli i potwierdzają, że ich gra nie doczeka się kolejnego opóźnienia. Shenmue 3 ma pojawić się na rynku w trakcie najbliższych dwunastu miesięcy. Potwierdził to Cedric Biscay, który wspomina również o wielu niespodziankach. Być może chodzi o kolekcję dwóch pierwszych odsłon Shenmue w zremasterowanej grafice? Na razie nie wiadomo, ale plotki co jakiś czas wracają. Pozostaje nam trzymać kciuki, aby tytuł sprostał gigantycznym oczekiwaniom fanów. W innym wypadku szykuje się spektakularna wtopa i niepotrzebny upadek niegdysiejszej legendy.

Shenmue 3 - zwiastun

Źródło: Twitter (Cedric Biscay)

Tagi: Deep Silver playstation 4 Shenmue III wideo Ys.net

Nie przegap