Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.01.2018 15:07
Mutant Football League wraca na konsole po 25 latach przerwy
481V

Mutant Football League wraca na konsole po 25 latach przerwy

Mutant Football League jeszcze w tym miesiącu pojawi się na PlayStation 4. Tym samym, po 25 latach od premiery oryginalnej wersji, fani futbolu amerykańskiego w wykonaniu mutantów będą mogli raz jeszcze wziąć udział w demonicznej zabawie.

Mutant Football League po nieudanej zbiórce na Kickstarterze w 2015 roku nie zostało skasowane. To, co pierwotnie planowano jako produkt na urządzenia mobilne, ostatecznie stało się pełnoprawną grą, która na PC-tach wylądowała pod koniec zeszłego roku. Teraz, jeszcze w styczniu, Mutant Football League pojawi się na konsolach (PS4 i Xbox One).

Premiera cyfrowej wersji została zaplanowana na 19 stycznia, a na marzec przygotowane zostanie pudełkowe wydanie, co powinno ucieszyć kolekcjonerów i osoby z bardziej konserwatywnym podejściem do kupowania gier. Na przełomie lutego i marca pojawi się także darmowa zawartość, która rozbuduje tytuł o prawdziwy tryb Dynastii w którym poprowadzimy jeden z zespołów od najniższego szczebla drabinki, aż po największy sukces w lidze.

Co zaoferuje nam Mutant Football League? Futbol amerykański w brutalnym, polanym czarnym humorem stylu. Nie tylko będziemy rozprawiali się z drużyną przeciwną stosując najbrutalniejsze metody fizyczne, ale także skorzystamy z zastawianych pułapek. Całość, według opinii PC-towych graczy, idealnie oddaje ducha oryginału z 1993 roku. Wtedy grę wydało Electronic Arts i ta cieszyła się ogromną popularnością na konsoli SEGA Mega Drive. Później jeszcze pojawiła się na składance EA Replay, która wylądowała na PSP.

Niestety, nie znamy ceny konsolowego wydania, ale gra na PC-tach kosztuje $19,99, więc jeśli wydawca nie podniesie ceny zbyt wysoko, powinniśmy otrzymać możliwość kupna gry za 84 złote.

Źródło: https://www.polygon.com/2018/1/1/16838278/mutant-football-league-xbox-one-playstation-4-launch

Tagi: digital dreams Mutant Football League Nighthawk Interactive PlayStation 4 wideo