Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.01.2018 12:06
Sumo Digital kupuje twórców Eve Valkyrie
246V

Sumo Digital kupuje twórców Eve Valkyrie

Sumo Digital wyrasta na potentata brytyjskiego rynku gier. Po tym jak kilka tygodni pojawiła się informacja o chęci zamknięcia lub sprzedaży studia CCP Newcastle, twórcy m.in. Crackdowna 3 postanowili studio po prostu kupić.

CCP Newcastle odpowiedzialne jest za Eve Valkyrie, jedną z lepszych gier na PlayStation VR, która jednak popularności nie zdobyła i później ratowała się aktualizacją, która pozwalała grać bez PSVR. Jednak to było za mało i po informacji o tym, że CCP Games wycofuje się z wirtualnej rzeczywistości, studio przeznaczono do zamknięcia.

Czy Eve Valkyrie jest dobre? Sprawdźcie to w naszej recenzji

Jednak Sumo Digital postanowiło kupić większość ekipy, tworząc nowy oddział deweloperski. 34 pracowników CCP Newcastle przeszło pod skrzydła Sumo Digital, rolę szefa zatrzymał Owen O'Brien, który piastował ją jeszcze pod rządami CCP. Oczywiście za wcześnie jest na zgadywanie czym zajmie się nowe-stare studio. Sumo Digital nie wyraża zbytniego zainteresowania wirtualną rzeczywistością, skupiając się raczej na zwykłych grach. A to wychodzi im dobrze, czego dowodem jest chociażby Snake Pass, które wzięło z zaskoczenia wielu graczy w 2017 roku.

Aktualnie Sumo Digital pracuje nad dwoma ujawnionymi projektami - Crackdown 3 oraz Dead Island 2. Są to dwie produkcje, które deweloper przejął by je ratować. Trzeci Crackdown wychodzi od pierwszych zapowiedzi Xboksa One, ale poprzedni deweloper miał ogromne problemy zrobić z grą cokolwiek. Podobnie jest z Dead Island, które pokazano w 2013 roku, ale później okazało się, że ekipa Yager po prostu nie jest w stanie stworzyć czegoś, z czego wydawca będzie zadowolony.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2018-01-02-sumo-digital-takes-over-ccp-newcastle-studio

Tagi: ccp newcastle eve valkyrie Sumo Digital