Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.12.2017 14:19
Twórca Bioshocka Infinite i Prey dołączył do 2K by pracować nad nową grą
448V

Twórca Bioshocka Infinite i Prey dołączył do 2K by pracować nad nową grą

Nowa część Bioshocka powoli się krystalizuje w biurach nowego studia 2K Novato. Zanim jednak usłyszymy o nowej części, minie sporo czasu, gdyż studio dopiero się formuje. Ale dołączają do niego osoby mające konkretne tytuły w portfolio.

Marka Bioshock nie została pogrzebana po zamknięciu Irrational Games. Bioshock Infinite mimo że podzielił fanów serii, został jednak doceniony przez recenzentów i wiele osób wymienia ten tytuł jako jeden z najlepszych produktów na konsole poprzedniej generacji. Na m.in. PS4 pojawiła się remaster trylogii, a 2K Games, wydawca marki świętował ostatnio 10. urodziny.

Take-Two powołuje oddział do wspierania niezależnych twórców

Nie oznacza to oczywiście, że usłyszymy o nowym Bioshocku w przyszłym roku, ale coś się dzieje za kulisami. Jakiś czas temu powołano nowe studio 2K Novato, które od samego początku poszukuje pracowników do projektu, który będzie FPS-em z mocnym nastawieniem na opowiadanie historii.

W grudniu do studia dołączył Shawn Elliot, który pracował w Irrational Games nad Bioshockiem Infinite jako designer poziomów, po czym przeszedł do Arkane Austin i tam przez prawie 4 lata pracował także jako designer poziomów w Prey.

W 2K Novato zajmować będzie się designem walki w niezapowiedzianym jeszcze przez wydawcę projekcie. Nie nastawialibyśmy się jednak na rychłą zapowiedź. Jeśli nowy Bioshock powstaje, to prawdopodobnie pojawi się dopiero na konsolach następnej generacji mając na uwadze ile w dzisiejszych czasach zajmuje stworzenie gry od zera.

Źródło: https://www.linkedin.com/in/shawn-elliott-74b2921a/

Tagi: 2K Games 2k novato BioShock bioshock infinite prey