SKLEP
Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 28.12.2017 17:27
Użytkownicy PlayStation - szykujcie się na japońską ofensywę i mobilne Wild Arms
1511V

Użytkownicy PlayStation - szykujcie się na japońską ofensywę i mobilne Wild Arms

Lubicie japońskie gry? Możecie być pewni, że na PlayStation 4 ich nie zabraknie. Kilku twórców z Japonii postanowiło podzielić się swoimi planami odnośnie przyszłości.

PlayStation od zawsze stało mocno japońskimi grami, które na tle zachodnich produkcji często wykazywały się nieco większą dawką kreatywności. W tym roku mieliśmy do czynienia z małym renesansem gier z Kraju Kwitnącej Wiśni. Szczególnie silnie pokazał to pierwszy kwartał, gdzie byliśmy świadkami wielu naprawdę udanych premier.

Skasowana zawartość Bloodborne dostępna dla każdego!

Posiadacze PlayStation 4 i fani szeroko pojętej "japońszczyzny" mogą zacierać ręce. Wielu uzdolnionych twórców z Japonii pracuje już w pocie czoła nad swoimi kolejnymi projektami. Co nas czeka w 2018 roku i kolejnych latach?

Teruyuki Toriyama, czyli producent Bloodborne, który pracował ostatnio nad No Heroes Allowed! VR, zdradził, że w 2018 roku chce się skupić na nowych wyzwaniach. Możemy liczyć na nową zapowiedź ambitnej gry i rozpoczęcie pełnego cyklu produkcyjnego. Tytuł ma wyjść z fazy planowania i przejść do pełnej produkcji. Producent Masaaki Yamagiwa po zakończeniu prac nad Bloodborne nie odpoczywa i szykuje się do ukazania efektów swojego wysiłku.

Reżyser niedocenionego i zapomnianego Gravity Rush 2 oraz pierwszego Silent Hill jest bardzo zainteresowany technologią VR. Wspominał o tym niejednokrotnie w przeszłości. W 2018 roku Keiichiro Toyama będzie eksperymentował na zasadzie prób i błędów pracując nad nową grą. W najbliższym czasie nie możemy liczyć na jakiekolwiek szczegóły, ale fani powinni wyczekiwać jego projektu. Możemy być pewni, że twórca ponownie postawi na kreatywność.

Takamitsu Ijima - twórca znany z Knack i Knack 2 zdradził, że rok 2018 nie przyniesie od niego zapowiedzi i o nowej grze usłyszymy dopiero w dalszej przyszłości. Potwierdził to Yusuke Watanabe (również Knack 2), który stwierdził, że rok 2018 będzie okresem przygotowań do prac nad ambitnym dziełem.

Twórca LocoRoco przyznał, że obecnie jesteśmy świadkami wielu bolesnych i smutnych wydarzeń oraz czeka nas okres zmian. Tsutomu Kounou wierzy, że ludzie potrzebują więcej śmiechu, aby móc przezwyciężyć mroczne czasy. Remaster pierwszej i drugiej odsłony LocoRoco, to ledwie przedsmak przed zapowiedzą nowej gry. Nie chodzi koniecznie o trzecią część tej serii.

Przyszły rok przyniesie również wieści na temat mobilnej odsłony cenionej niegdyś serii Wild Arms. Została ona zapowiedziana w 2016, ale głos o niej zaginął. Tytuł wyjdzie z cienia w ciągu najbliższych miesięcy. Producent Kentaro Motomura zaznacza, że nie jest to jedyna gra znajdująca się w produkcji i być może usłyszymy o kolejnych zapowiedziach. Ich rychłe ogłoszenie nie jest jednak niczym pewnym.

Źródło: https://www.dualshockers.com/sony-playstation-japan-new-games-wild-arms/

Tagi: bloodborne Gravity Rush 2 japońskie gry knack 2 locoroco. knack playstation 4 wild armis