Daniel Stroński Daniel Stroński 23.12.2017 10:00
Przegląd gier niezależnych #40 - The Council, Go All Out, Dragon’s Crown Pro i inne
396V

Przegląd gier niezależnych #40 - The Council, Go All Out, Dragon’s Crown Pro i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

The Council

Odcinkowa przygodówka od francuskiego studia Big Bad Wolf. Kryminalna opowieść zaczyna się w 1793, gdzie jako członek tajnego stowarzyszenia jesteśmy zaproszeni na wyspę do willi Lorda Mortimera. Spotkamy tam postacie historyczne jak George Washington czy Napoleon Bonaparte. Każdy ma tu własny ukryty plan i będziemy zmuszeni podejmować decyzje z istotnymi konsekwencjami. Gracz ma być wynagradzany za wykorzystywanie słabości pozostałych postaci, korzystanie z umiejętności bohatera i załatwianie spraw w nieszablonowy sposób.

Pierwszy odcinek planowany jest na luty 2018 roku.

The Council - zwiastun

 

Go All Out

Brawler 3D od polskiego studia Blue Sunset Games dla 1-4 graczy. Każda z postaci może pochwalić się własnym stylem walki, a ten bazuje na atakach specjalnych i bloku, ograniczanych przez pasek staminy (regenerowanej, gdy nie blokujemy ataków). Twórcy przygotowali system poziomów doświadczenia, poprzez który odblokujemy nowe kolory i ikonki dla naszych postaci, a z czasem mają pojawić się występy gościnne bohaterów innych gier.

Premiera na razie nie została wyznaczona, ale najpierw dostępna będzie wersja na PC, a później tytuł trafi na konsole, w tym PlayStation 4.

 

Mulaka

Trójwymiarowa gra akcji ukazująca kulturę ludu zamieszkującego północne ziemie Meksyku - Tarahumary. Wcielamy się w szamana Sukuruame, którego zadaniem będzie walka ze złem pochłaniającym jego krainę. Zrobi to walcząc wręcz oraz z wykorzystaniem mocy uzyskiwanych od półbogów, ale znajdzie się też miejsce na zagadki logiczne. Wszystko to w oryginalnej, niskopolygonowej oprawie.

Premiera ma się odbyć na początku 2018 roku.

Mulaka - dzienniki deweloperskie

 

Dragon’s Crown Pro w edycji kolekcjonerskiej w Ameryce

Rewelacyjny RPG-owy beat 'em up powraca w podkręconej wersji i zmierza na PlayStation 4. W edycji Pro otrzymamy odświeżoną ścieżkę dźwiękową wykonaną przez orkiestrę, oprawę graficzną dostosowaną do standardów current-genowej konsoli stacjonarnej i rozdzielczość 4K. Kooperacja dla czterech graczy lokalny lub przez Sieć w zestawie.

Premiera już 8 lutego 2018 roku i w Ameryce będzie dostępne specjalne wydanie o nazwie "Battle-Hardened Edition", w którym znajdzie się steelbook oraz siedem wyjątkowych kart umiejętności.

Dragon’s Crown Pro - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: Atlus Dragon's Crown Pro Dragon’s Crown Pro Go All Out mulaka PlayStation 4 przegląd gier niezależnych the council Vanillaware wideo