Jakub Barwiak Jakub Barwiak 18.12.2017 14:00
Liga Sprawiedliwości z ostatecznym wynikiem
1099V

Liga Sprawiedliwości z ostatecznym wynikiem

Wiemy już z jakim wynikiem swoją obecność w kinach zakończy Liga Sprawiedliwości. Widowisko DC nie zdołało uratować swojej sytuacji.

W czasie weekendu otwarcia nowych Gwiezdnych Wojen, Liga Sprawiedliwości miała zarobić 4,71 mln dolarów w USA i 5,3 mln dolarów na innych rynkach. Box Office Guru podaje, że po dodaniu tych kwot film zarobi łącznie około 675 milionów dolarów. Film co prawda pobije w ten sposób Człowieka ze stali (668 milionów dolarów), jednak i tak jest on zdecydowaną porażką DC i Warner Bros. Szczególnie biorąc pod uwagę spore koszty produkcji widowiska.

Członek obsady Aquamana wierzy w przyszłość uniwersum DC

Liga zarobiła 219,4 mln dolarów w USA i 414,5 mln dolarów w reszcie świata. W ten sposób mimo, iż film Snydera i Whedona jest lepszy od Człowieka ze stali globalnie, w Stanach z nim przegrywa i w ten sposób stał się najgorzej zarabiającym filmem DC w USA, od czasu Batman: Początek Christophera Nolana.

Liga Sprawiedliwości musi więc ustąpić Legionowi Samobójców (745,6 mln dolarów – bez premiery w Chinach), Wonder Woman (821,9 mln dolarów) i Batman v Superman (873,3 mln dolarów). Co istotne Liga nie będzie prawdopodobnie jednym z 10 najbardziej dochodowych filmów 2017 roku, ustępując innej produkcji Warner Bros.To, które zarobiła 696,3 mln dolarów.

 

Źródło: https://screenrant.com/justice-league-box-office-final-projection/

Tagi: dc justice league liga sprawiedliwości warner bros