Jakub Barwiak Jakub Barwiak 11.12.2017 15:01
Wiedźmin od twórców Daredevila
774V

Wiedźmin od twórców Daredevila

Wiedźmin od Netfliksa znalazł rzekomo swojego showrunnera, przynajmniej według portalu Variety.

Variety podaje, iż Lauren Schmidt Hissrich, producentka wykonawcza seriali takich jak Marvel's The Defenders i Daredevil ma zostać showrunnerem i producentem wykonawczym serialu Netfliksa opartego na serii książek o Wiedźminie. Oprócz Hissrich, producentami wykonawczymi mają być Sean Daniel i Jason Brown z Sean Daniel Company oraz  Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image.

Czarne Lustro powróci jeszcze w tym roku

Andrzej Sapkowski – autor książek i twórca postaci Wiedźmina – ma być konsultantem kreatywnym produkcji. Bagiński, oprócz funkcji producenta wykonawczego ma również wyreżyserować co najmniej jeden odcinek na sezon. Nie znamy na razie szczegółów dotyczących obsady i daty premiery Wiedźmina od Netfliksa.

Nie wiadomo również, które historie z książek posłużą za podstawę fabuły serialu, wiadomo jednak, iż CD Projekt RED nie będzie w żaden sposób zaangażowane w produkcję tego show. A Wy kogo widzielibyście w roli Geralta? I dlaczego byłby to Tomasz Karolak?

Źródło: http://www.ign.com/articles/2017/12/08/the-witcher-netflix-sets-defenders-co-exec-producer-lauren-schmidt-hissrich-for-series-adaptation

Tagi: Andrzej Sapkowski netflix the witcher tomasz bagiński wiedźmin

Nie przegap