Jakub Barwiak Jakub Barwiak 08.12.2017 13:00
DC czeka trzęsienie ziemi
704V

DC czeka trzęsienie ziemi

Filmowe uniwersum DC czeka wielkie trzęsienie ziemi. Tak przynajmniej twierdzi Variety, który chwali się informacjami o zmianach personalnych.

Variety podaje, iż Jon Berg nie będzie już szefem DC Films. W zamian za to, zostanie on jednym z producentów filmów Warner Bros. Wytwórnia ma już szukać jego zastępcy. Również i rola Geoffa Johnsa ma się zmienić. Ma on być dalej odpowiedzialny za kreatywny kierunek DCEU, jednak zamiast być głównodowodzącym ma on pełnić bardziej funkcję doradczą.

Liga Sprawiedliwości z rekordowym wynikiem w Chinach

Co ciekawe, w uniwersum dalej ma być zaangażowany Zack Snyder. Co prawda nie będzie on reżyserem żadnej z nadchodzących produkcji, jednak ma on być producentem Wonder Woman 2 i Aquamana.

Studio miało być niezadowolone z tego jak wyglądała Liga Sprawiedliwości w wykonaniu Snydera, problemem miał być szczególnie mroczny ton produkcji, za który krytykowane były jego wcześniejsze widowiska. Dodatkowo Joss Whedon miał mieć małe pole do manewru w kwestii ewentualnych zmian.

Zmiany mają dotyczyć również obsady. Z rolą Batmana ma się pożegnać Ben Affleck, aktor ma wystąpić jeszcze we Flashpoint, jednak Matt Reeves – reżyser solowego filmu o Batmanie – ma już poszukiwać jego następcy.

Warner Bros. ma być zadowolone z tego jak przyjęto Flasha i Cyborga i w przyszłości chce mocniej skupić się na tych postaciach.

Źródło: http://variety.com/2017/film/news/dc-films-justice-league-1202632214/

Tagi: DC DCEU justice league liga sprawiedliwości warner bros